YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Öcalan, Başbakan'ı teslim aldı"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Abdullah Öcalan'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı teslim aldığını söyledi.
"Öcalan, Başbakan'ı teslim aldı"
30 Mart 2013 / 17:56 Güncelleme: 30 Mart 2013 / 18:01

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın, bir dizi ziyaret için geldiği Trabzon'da yaptığı açıklamada, şuan ki süreci PKK lideri Abdullah Öcalan'ın yönettiğini, ana dimaniğini onun oluşturduğunnu belirterek, "Hükümet tarafından yürütülen görüşmeler hükümetin kendi iradesiyle yapılanmıyor. Küresel proje, hükümette bunun uygulayıcısıdır. Kendi iradesiyle yapmadığı için dizginler kendi elinde değil" dedi.

Arsin ilçesinde bir fındık fabrikasını ziyaretinde konuşan Aydın, Türkiye'nin büyük bir felakete doğru sürüklendiğini kaydederek "Şuanda çözüm altında yürütülmüş olan faaliyetinde bu küresel düzenin bu yöreyi şekillenme faaliyetinin alt başlığı  olarak görüyorum. Ama ben bu işin Türkiye'yi büyük bir felakete, büyük bir çözülmeye getireceğini daha çok kardeş kanının akıtılacağı bir sona doğru götürdüğünü bugünden söyleyebilirim. Çünkü bu işin içerisinde yer alan faktörler samimi değildir, kendi oyunlarını oynamaktadırlar. Kendi rollerini başarıyla oynamaktadırlar. Şuandaki süreci Öcalan yönetiyor, ana dinamiğini o oluşturuyor. Hükumetinden anaların gözyaşı dinsin gibi masumane bir sözle kılıf altına saklayarak yürüttüğü bir süreç Türk milletinin geleceğine çok ağır bir darbe olacaktır. Çünkü milletleşme sürecini önemli ölçüde tamamlamış olan ve Türk milleti olgusunun meydana getirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu işin omurgasını oluşturan kurucu devlet unsuru olan Türk'e karşı bir savaş açılmıştır. Bu açık bir savaştır kimse bunu gizlemiyor. Selçuklu'dan, Osmanlı'ya kadar olan oradan da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşuna ulaşan zincir içerisindeki kurucu unsur olan Türk ağır bir saldırı altındadır. Bu saldırı direk Başbakan tarafından yapılıyor olması da şahsen bizleri çok üzüyor. Bunu bir türlü kabullenemiyoruz. Çünkü Türk'ü İslam'dan ayırdınız bir şey kalmıyor. Libya'dan Tunus'a kadar olan yer alan Amerikan elde ettiği tecrübelerle eski İslami gelenekten gelen ve o düşünceyi paylaşan insanlara bu dönüşümü yapıyorlar. Amerikan emperyalizminin bölgedeki küresel nizamını kurma taşeronluğunu yapıyorlar. Dolayısıyla bu genel tercihin Türkiye ayağını Başbakan'ın İslamcı gelenekten gelen pozisyonu ona uygunluk sağlamış gözüküyor ve onun eli ile yönetiliyor" ifadelerini kullandı.

"Teslim alan Öcalan, teslim olan Başbakan"

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Türk milletinin hakkını, hukukunu savunan en güçlü siyasal kuruluş olduğunu ifade eden Aydın, "Burada teslim alan Öcalan, teslim olan Başbakan'dır. Teslim alan Kürdistan hayali kuranlar, teslim olanda Türk Devleti'nin yöneticileridir, halkı teslim olmamıştır. Onları da teslim alacaklar ama Türk Devleti'nin teslim alamayacaktır. MHP Türk milletinin hakkını hukukunu savunan en güçlü siyasal kuruluştur. Bu kuruluş buna müsaade etmeyecektir. Dolayısıyla bu sürecin Türkiye'yi büyük bir çözülmeye götürdüğünü gören insanlar olarak bu sürece şiddetle karşıyız. Bu süreci halkımıza anlatacağız. Meydanı onlara bırakmayacağız. Pabuç bu sefer onlar için pahalı olacak" şeklinde konuştu.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, genel başkanlık seçiminde yarıştığı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Sıra vurmaya da ölmeye de gelecek' şeklindeki açıklamalarına destek vererek "Tartışılacak hiç birşey yok, çok doğru bir söz çok yerinde bir sözdür. Aynı Atatürk'ün sözüne benzer bütün tersanelere girilmiş, bütün limanlara zapt edilmiş, hükümeti teslim alınmış çaresiz mi kalacağız, biz sokakta mi bulduk bu ülkeyi elbette o hale geldiğinde bu vatanın sahipliğini üstlenen her kişi üstüne düşeni yapacaktır. Onun anlatmak için kullanmış bir sözdür. Doğru bir sözdür ve Türkiye'nin şuan ki sözlerine de uymaktadır. Küresel nizam istedi diye biz Türklüğümüzden mi vazgeçeceğiz. Kurucu unsuru tasfiye etmeye yönelik sen iş yapacaksın bende kuzu kuzu kafanı sallayıp eve diyeceğim. Burası Irak ve Suriye değildir. Burası binlerce yıllık devlet geleneğinden gelen imparatorluklar kurmuş ve tarihin her dönemine damgasını vurmuş Türk'ün mührünü taşıyan bir ülkedir. Öyle babalarının çiftliği değil. AK Parti de 'ben yüzde 50 oy aldım' diyerek her şeyi yapmaya kalkmasın. Bu halk ona 'git küresel nizama teslim ol, Türk'ü de ortadan kaldır' diye oy vermedi. Zaten son anketlerde hızla oyları düşüyor. Siz bakmayın o gazetelerde çıkan anketlere, onlar panik halindeler. Böyle devam ederse, 3 ay sonra Başbakan cayarsa hiç şaşmayın" açıklamasında bulundu.

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın işi çözen aktör konumuna getirilmek için parlatıldığını söyleyen Aydın, "Planın bir parçasıdır. Öcalan'ı evvela bu işi çözen aktör konumuna getirmek için parlatılmıştır. Bunun ilk ayağını da bu açlık grevleri sırasında devlet ile işbirliği yaparak MİT'in organizatörlüğünde Öcalan söyledi açlık grevleri bitti havası yaratarak evvela halkın gözüne s sorunu çözen dolayısıyla da bu meseleyi ileride çözebilecek bir insan profili ve imajı yaratılması yürüyen küresel sistemin propaganda tekniklerinden biridir. Onu parlatmak için yapılmıştır" diye konuştu.

 

İHA

21:48
 // ESKİ MİT VE JİTEM KIRINTILARI
Bana kalırsa, Mhp deki kadro, Mhp yi bitirdi bitirecek. Bir parti kadrosu bukadar kendi kendini yiyip bitirmez. Alparslan Türkeş ülkücüleri nerdeee, Piskevit Devletin ülkücüleri nerde. Eski ülkücüler bu duruma gerçekten çok üzülüyor. Mhp uyanıkken kabus görüyor artık....
30 Mart 2013 21:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler