YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın temsilcisinin PKK'lı ile fotoğrafı tepki çekti
Obama'nın hafta sonu Suriye'nin Rojava bölgesinde yer alan Kobani'yi ziyaret eden özel temsilcisi Brett McGurk'un, PKK'lı Polat Can ile çektirdiği fotoğraf Ankara'yı rahatsız etti.
Obama'nın temsilcisinin PKK'lı ile fotoğrafı tepki çekti
02 Şubat 2016 / 17:04 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 17:19

Geçtiğimiz hafta sonu Suriye'nin Rojava bölgesinde yer alan Kobani'yi ziyaret eden ABD Başkanı Barack Obama'nın özel temsilcisi Brett McGurk'un ziyaretinde çekilen bir fotoğraf karesi Ankara'yı rahatsız etti.

Kobani'de IŞİD ile verilen mücadelede yaşamını yitirenlerin mezarlarını da ziyaret ederek bunları Twitter hesabından paylaşan McGurk'un, Türkiye'nin terör örgütü olarak gördüğü YPG'nin sözcülerinden Polat Can'dan plaket aldığı ortaya çıktı.

Daha önce PKK içerisinde yer aldığını gösteren fotoğrafları çıkan Polat Can'ın kendi sosyal medya hesabında paylaştığı fotoğraf, Ankara'da tepkilere yol açtı.

HEM ASKERİ HEM SİYASİ BİR ZİYARETTİ 

ABD Başkanı Obama'nın özel temsilcisi Brett McGurk ile Kobani'de görüşen Kobani Kantonu Başkanı Enver Müslim, ziyareti Amerika'nın Sesi Radyosu'na değerlendirdi.

Müslim, ziyaretin sadece askeri bir ziyaret değil, aynı zamanda siyasi bir ziyaret olduğunu ve bu tür görüşmelerin önümüzdeki günlerde de gizli değil açık bir şekilde devam edeceğini söyledi. 

Suriye'nin geleceğinin konuşulduğu toplantılarda, ülkedeki demokratik güçlerin olması gerektiğini görüşmede dile getirdiklerini söyleyen Enver Müslim, bundan sonra PYD'nin de dahil olduğu Suriye Demokratik Meclisi'nin görüşmelerde yer alacağını söyledi.

Obama'nın temsilcisinin ziyaretinin çok önemli olduğunu da belirten Müslim, Suriye'nin geleceği konuşulurken, ülkedeki Kürt meselesine de çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

sağlam
 // mustafa
madem inanmıyor niye inatla müttefikimiz diyor binlerce yıllık küfür tek millettir blinci mi eksildi yoksa hafızamız mı sorunlu?Temel sorun Allah yerine "müttefiklerden" korkmaktır....
02 Şubat 2016 Salı 21:23
ne bekliyordunuz
 // malazgirt çaldıran
şimdi şaşırmışsınızdırda ...
02 Şubat 2016 Salı 18:41
 // Rasim DUMAN
ABD resmen Turkiye'nin sinir uclari ile oynuyor. Ve artik Turkiye'de hic kimse ABD'nin "muttefikimiz" olduguna inanmiyor. Bilakis, "dusmanimiz" oldugu, bu sahne ile bir defa daha tescillendi. Herseyin hesabi sorulacak dostlarim, hic merak etmeyin....
02 Şubat 2016 17:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler