YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan Türkiye'ye Rusya desteği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama bir araya geldi. ABD Başkanı Barack Obama, Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili, "Türkiye'nin kendini savunma hakkını destekliyoruz" dedi.
Obama'dan Türkiye'ye Rusya desteği
01 Aralık 2015 / 11:32 Güncelleme: 01 Aralık 2015 / 12:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Paris'te ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesi 1 saat sürdü. Erdoğan ve Obama görüşme sonrası ortak açıklama yaptı. 

ABD Başkanı Barack Obama, Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası Türkiye ve Rusya'nin nasıl diyalog kuracağı konusunu konuştuklarını söyledi.

Türkiye'nin mülteciler konusunda AB ile yaptığı zirvenin olumlu olduğunu belirten ABD Başkanı Obama, "Türkiye mülteci konusunda elinden geleni yapıyor"  dedi. 

ERDOĞAN: RUSYA İLE TANSİYONU DÜŞÜRMEK İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Türkiye'nin Rusya ile tansiyonu düşürmek istediğini belirtti.

ABD Başkanı Obama ile Türkiye-Rusya arasındaki gelişmelerin değerlendirmesini yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradaki derdimiz, bu işin diplomatik başlıklar, söylem içerisinde nasıl neticeye kavuşturulmasıdır. Zira bölgedeki gerilimler, bizleri de üzmektedir" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Derdimiz buradan zararla çıkmak değil, tam aksine bunu barışa dönüştürmek suretiyle bölgenin barışına katkıda bulunmaktır."

EN SON ANTALYA'DA GÖRÜŞMÜŞLERDİ

İki lider en son Antalya'da düzenlenen G20 zirvesi kapsamında görüşmüştü.

Programının tamamlanmasının ardından Erdoğan öğle saatlerinde Fransa'dan ayrılarak Katar'a hareket edecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler