YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan Erdoğan'a taziye telefonu
Obama'dan Erdoğan'a taziye telefonu
23 Temmuz 2015 06:58
Erdoğan ile görüşen Obama, Suruç'taki patlama ve PKK'ın üstlendiği saldırıları kınadı ve Amerikan halkının taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen ABD Başkanı Barack Obama, Suruç'ta 20 Temmuzda gerçekleşen terör saldırısı ile PKK'nın üstlendiği terör saldırılarında bir asker ve iki polisin öldürülmesini kınadı ve Amerikan halkının taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bu akşam gerçekleşen telefon görüşmesinde, iki lider, DAEŞ'e karşı mücadelede halen devam eden işbirliğinin güçlendirilmesine, Irak'ta güven ve istikrarı sağlamaya, Suriye'deki çatışmaya siyasi bir çözüm bulmaya yönelik ortak çabaları ele aldı.

Obama taziyelerini iletti

Suruç'ta 20 Temmuzda gerçekleşen terör saldırısı ile PKK'nın üstlendiği terör saldırılarında bir asker ve iki polisin öldürülmesini kınayan Barack Obama, hayatlarını kaybedenlerin ailelerine Amerikan halkı adına taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, Türkiye ve ABD'nin terörün her türüne karşı olduğunu vurguladı.

İki lider, yabancı savaşçıların geçişlerinin engellenmesine ve Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliğin sağlanmasına yönelik işbirliğini artırma çabalarını da görüştü.

Başkan Obama, Türkiye'nin ulusal güvenliğine ABD olarak büyük önem verdiklerini teyit etti.
Erdoğan ve Obama, mezkur meseleler ve diğer bölgesel konularda yakın çalışma içerisinde olmayı sürdüreceklerini ifade etti.
 

AA

 // Şule Bayraktar
Ağzına sağlık Cumhurbaşkanımız güzel açıklama yapmış şehirlerden biri akrabamız ciğerimiz yanıyor eminim bütün Ülkemiz insanlarının bu zamana kadar şehit olan bütün Vatan evlatlarına bu kötü olaylara üzülüyorlardır Kürt kardeşlerime ve oyunlara gelen tüm insanlarımız şunu söylemek istiyorum Sevgili Kürt kardeşlerim biz Türk Kürt bütün ırklar Müslüman Din kardeşiyiz bütün insanlarla da insanlık kardeşiyiz ben Türk olduğum halde MHP ye çok kızıyorum ırkçı bir parti olduğunu düşünüyorum ve kesinlik...
23 Temmuz 2015 02:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler