YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O üniversiteden PKK destekçilerine tokat gibi bildiri
Giresun Üniversitesi bir kısım sözde aydın tarafından 11 Ocak'ta yayınlanan “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine karşı bildiri yayınladı.
O üniversiteden PKK destekçilerine tokat gibi bildiri
13 Ocak 2016 / 09:48 Güncelleme: 13 Ocak 2016 / 10:01

Üniversite yayınladığı bildiride "11 Ocak 2016 tarihinde, “Bu suça ortak olmayacağız” başlığı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kasteden PKK terör örgütüne karşı yapılan operasyonları “katliam” olarak kabul ve takdim eden bir bildiri yayınlanması, vicdan körlüğüne ve hayâsızlığa delalet etmiştir"  ifadelerine yer verdi.

İşte Giresun Üniversitesi'nin yayınladığı o bildiri;

TERÖRÜ VE DESTEKÇİLERİNİ KINIYORUZ

En temel insan hakkı olan yaşama hakkına kasteden, 40 yıla yakın bir süredir başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerimizin bir kısmı olmak üzere yurt sathında kanlı bir terörü sürdüren bölücü ve ayrılıkçı terör örgütü, son aylarda, şehir ve ilçe merkezlerini kendisine kalkan ederek yeni bir taktik takip etmektedir.

Diyarbakır merkez ile Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde yoğunlaşmakla birlikte başka yerleşim yerlerinde de sahneye konulan bu kanlı terör faaliyetiyle, vatanın ve milletin birliği için vazife yapan asker, polis, korucu gibi güvenlik görevlilerimiz hedef alınmakta, yerleşim birimlerine kimi zaman belediye imkânlarından da yararlanılarak hendekler, çukurlar, tuzaklar kurulmakta, sivil vatandaşlarımızın ev ve işyerleri örgüt militanlarınca işgal edilmekte, sağlık kuruluşlarımızın hizmet vermesi engellenmekte, eğitim öğretim kurumlarımız yakılıp yıkılmaktadır.

Bu terör faaliyetinin gerçekleştirilmesi için örgütün uzun süredir tahrip gücü yüksek bomba düzeneklerini imal ettiği, silah ve mühimmat biriktirdiği hâsılı planlı bir kalkışma hazırlığı yaptığı görülmektedir.

Üniversitemiz, ayrılıkçı-bölücü örgüt başta olmak üzere, terörün her türlüsüne karşı tepkisi ve duyarlılığı bilinen bir üniversitedir. 22 Haziran 2012 tarih ve 69 sayılı, 16 Eylül 2015 tarih ve 103 sayılı Senato toplantılarında terör örgütü ve terörizme yönelik kınama, milli birlik ve beraberliğe çağrı niteliğinde kararlar alınmıştır.

11 Ocak 2016 tarihinde, “Bu suça ortak olmayacağız” başlığı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kasteden PKK terör örgütüne karşı yapılan operasyonları “katliam” olarak kabul ve takdim eden bir bildiri yayınlanması, vicdan körlüğüne ve hayâsızlığa delalet etmiştir.

İçlerine tonlarca patlayıcı yerleştirilmiş sanayi tüplerini, örgüt karargâhlarına ve cephaneliklere çevrilmiş konutları, mühimmat üretim ve depolama mahallelerini görmezden gelen, Türkiye’yi iç savaş ortamına sürüklemek için onlarca yıldır terör üretenlere söyleyecek bir kelime sözü bulunmayanların milletin birliği için mücadele eden fedakâr kamu görevlilerinin şahsında Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef almaları oldukça manidardır.

Giresun Üniversitesi olarak terörün ve teröre destek verenlerin karşısında olduğumuzun ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin varlık ve birliğinin idamesi için her türlü fedakârlığa hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

1-20160112140158.jpg

2-745.jpg

 // Memet
Bu PKK yı destekleyenler ya ajan ya ermeni tohumu ya yahudi tohumu ya vatahaini yada adli dengesi yerinde değil......
13 Ocak 2016 13:09
betahlar
 // makcay3
Türkiye düşmanını dışarıda aramaya gerek yok içerideki betahlar yetiyor.bu millet sizin ne olduğunuzu bildiği için bu haldesiniz. akademisyenmişler, bu ülke ve millet için ne yaptınız,mesleğiniz bunumu gerektiriyor.başka ülkeler deki akademisyenleri örnek alıp,ülkeye faydalı oluuun....
13 Ocak 2016 Çarşamba 11:31
Bunlar...
 // Fatih
Bunlar bir ara da 'Ordu Göreve' demişti.

Bunlar ekmek yedikleri kaba pisleyenler.

Bunlar eğitim camiasından temizlenmeli

Bizde diyoruz, yargı göreve... ...
13 Ocak 2016 Çarşamba 11:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler