YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkenin silahları PKK'da!
DAEŞ ile savaşta peşmergeyi MILAN füzeleriyle donatan Almanya'nın silahları PKK'nın eline geçti. Son saldırılar iddiaları doğruluyor.
O ülkenin silahları PKK'da!
17 Ağustos 2015 / 08:52 Güncelleme: 17 Ağustos 2015 / 08:52

PKK'nın son zamanlarda zırhlı araçlara gerçekleştirdiği füze saldırılarında ağır hasar vermesi ve şehit sayısının artması üzerine güvenlik birimleri alarma geçti. 

SPIEGEL GÜNDEME GETİRDİ

DAEŞ ile savaşta Irak'taki peşmerge birliklerini MILAN anti tank füzeleri ve tahrip gücü yüksek 'DM51A1' model el bombalarıyla donatan Almanya'nın bu silahları PKK'nın eline geçmiş olabilir.

Alman Der Spiegel Dergisi, geçtiğimiz şubat ayındaki sayısında 'Almanya'nın peşmergeye gönderdiği silahlar PKK'nın eline geçti' başlığıyla PKK'nın peşmergeden silah aldığı iddialarını gündeme getirmişti. 

GÖRÜNTÜLERİ YAYIMLANDI

2 gün önce de Adana'daki bir çöplükte kullanılmış MILAN füzesi kartuşları bulunmuş, polis füze kartuşlarının üzerindeki seri numaları takibe almıştı.

Spiegel TV'nin yayımladığı video görüntülerinde ise PKK militanlarının Almanya tarafından gönderilen silah sandıklarını gösterdikleri açıkça ortaya çıkmıştı.

rs1-401.jpg

MILAN FÜZESİ NEDİR?

Alman-Fransız ortak yapımı MILAN anti tank füzesi, 1970'lerde modern tankların savaş alanına girmesiyle tasarlanmış, uzaktan bir kablo yardımıyla kontrol edilebilen ve 2000 metre menzili bulunan MILAN füzesi helikopterlere karşı da kullanılabiliyor.

 

AKİAM

 // Orhan K.
Subat ayinda herkesin aklina geldi. Bu Silahlar ve Tanklar PKK'nin elline gecer diye. Ama o zaman ki tablo cok farkliydi. Isin kolayina kacin. Verin kursunlar Kurdistan Devletini. Bir hafta sonra orayi haritadan silin. Uzatmaya gerek yok bu isi....
17 Ağustos 2015 20:10
1
 // 1
Bizi işidten sorumlu tutuyorlar sizde onları pkk dan sorumlu tutun onların bizi suçladığı gibi bizde onları suclayalim he pardon biz güçlü devletiz demi içimize atar bunu da sindiririz güç derken güç derken duygularımızı badtirabiliyoruz yani hani kimse bizim gücümüzü sinamasin......
17 Ağustos 2015 12:17
 // mustafa
heriflere bak, orta doğuyu silah çöplüğüne çevirmişler. şimdi de masumları oynuyorlar....
17 Ağustos 2015 10:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler