YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkeden ilginç davet: 'Erdoğan'ı bize verin dünyaya hükmedelim"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Erdoğan'a sınırlarımızın çok uzağından, Pakistan'dan ilginç bir davet geldi. "Erdoğan'ı 5 yıllığına bize verin dünyaya hükmedelim" diyen Pakistanlılar, Türkiye'nin, İslam Dünyasının lideri olduğunu söylüyor.
O ülkeden ilginç davet: 'Erdoğan'ı bize verin dünyaya hükmedelim"
30 Mayıs 2015 / 02:14 Güncelleme: 30 Mayıs 2015 / 08:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet tarafından Türkiye'de çok sert bir şekilde eleştiriliyor. Dünya Müslümanları ise Erdoğan hakkında farklı düşünüyor. Pakistanlı aktivist Nadeem Ahmad Khan da onlardan biri. Khan Türkiye'ye ilginç bir teklif sundu.

"Bize 5 yıllığına Tayyip Erdoğan'ı verebilirsiniz. Pakistan dünyada çok daha güçlü olacaktır. Sadece İslam Dünyasında değil. " dedi.

Ülkehaber'e konuşan Nadeem Ahmad Khan Türkiye'nin İslam Dünyasının lideri olduğunun altını çizdi.

Khan, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye bize Osmanlı'nın mirası. Siz Osmanlı torusunuz. Biz Pakistan'da sizlere hilafetin temsilcisi olarak bakıyoruz. Allah size büyük bir şans vermiş. lideriniz Recep Tayyip Erdoğan. O, sizi tekrar İslam ümmetinin lideri konumuna getirebilir."

Nadeem Ahmad Khan Türkiye'nin her zaman güçlü konumunu koruması gerektiğini söyledi. Khan şunları söyledi: "Türkiyenin politik yönden iyi olması, Türkiyenin duruşunun iyi olması, Türkiyenin ekonomisinin iyi olması, İslam ümmetinin ekonomisinin iyi olması demektir."

Mavi Marmara gemisinde yer alan iki Pakistanlı'dan biri olan aktivist, "Erdoğan'ı 5 yıllığına bize verin sonra biz size de bakarız" dedi.

"Malesef Pakistan'da tüm kaynaklara sahibiz. Ancak liderlik yapacak durumda değiliz... Bize 5 yıllığına Tayyip Erdoğan'ı verebilirsiniz. Pakistan dünyada çok daha güçlü olacaktır. Sadece İslam Dünyasında değil. Tüm dünyada. Herşeyimiz var... Ama dünya politikasını yönetmede zayıfız. Biz iyi bir lidere ihtiyaç duyuyoruz. O yüzden diyorum ki bize sadece 5 yıl verin. Daha sonra biz Allah'ın izniyle size de bakarız."

 

Kelaynaklarımız var maalesef.
 // Abdullah
Bütün dünya onun farkında ama içimizdeki birkaç kukla kelaynak halâ uyuyor....
30 Mayıs 2015 Cumartesi 14:06
 // Rasim DUMAN
Sevgili editorum, hersey iyi guzel de, adamcagizin ismini nicin İngilizce yaziyorsun? Dosdogru "Nedim Ahmed Han" desenize... "Teferruat" gibi gorunur, ama bunlar onemli seyler ; lutfen dikkat edelim. Haberin "esasina" gelince : Gurur duydum. Mamaafih, kendisi Turkiye'de de olsa, o "kahraman" su anda butun İslam Alemi'nin lideri....
30 Mayıs 2015 12:27
 // mustafa
erdoğan i hapse atmasalardi melik in ankara ya kazık çakmasi gibi, İstanbul büyük şehir belediye baskanligindan emekli olurdu.
hapse attık diye kına bırakmadılar. şimdi yaptıklarına pişman oldular .

Gene de ALLAH razi olsun. eğer şiir okudu diye hapse atmasaydilar. böyle bir lider için 50 yıl daha beklemek zorunda kalabilirdik....
30 Mayıs 2015 09:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler