YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkeden Aydın Doğan ve Gülen'e büyük şok
Azerbaycan’da Hükümete yakın Qafqazinfo Haber Ajansı’nın aktardığı habere göre ülkede Samanyolu ve KANAL D’nin yayını durduruldu.
O ülkeden Aydın Doğan ve Gülen'e büyük şok
06 Haziran 2015 / 02:39 Güncelleme: 06 Haziran 2015 / 04:32

Yayını durdurulan başka bir televizyon kanalı "ATV Plus" kendi resmi facebook hesabından yaptığı açıklamada: ‘'CNN Türk, Kanal D ve Samanyolu Haber kanallarının yayınlarının durdurulduğunu'' duyurdu.

"ATV Plus" Qafqazinfo Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada:'' ' Yayını durdurma kararı bizim tarafımızdan alınmadı bize bu konuda emir geldi. Yasak sadece bizim şirkete değil Kanal D ve Samanyolu TV'ye de uygulanmaktadır bundan sonra kesinlikle yasağın kalkacağını düşünmüyoruz'' dedi.

"ATV Plus"  kanalı Bu yasağın neden konulduğunu ise bilmediğini belirti.

Azerbaycan İletişim ve Teknoloji Bakanlığı danışmanı Müşfik Amirov da  Qafqazinfo'ya açıklama yaparak "Söz konusu kanallar Azerspace uydusundan test yöntemiyle yayınlanıyordu. Bu kanalların test yayınları bitmiştir ve artık şu kanallar Azerspace şirketiyle anlaşma imzalamalıdırlar. Anlaşması olmayan kanalların yayını durdurulacaktır, bu bağlamda belirtmek istiyorum ki, Rusya ve Türkiye'den bazı kanallar anlaşma imzalamamışlar.” şeklinde konuştu.

Söz konusu yasaklarla ilgili Timeturk'e konuşan Yeni Çağ gazetesi sahibi, araştırmacı yazar Agil Alesger bu yasağın son dönemlerde Aydın Doğan ve Gülen medyasının Azerbaycan aleyhine yaptıkları yayınlarına cevap olduğunu söyledi. Gülen aleyhine yazılarıyla bilinen Agil, son dönemlerde Gülen'in Azerbaycan'a Washington üzerinden şantaj yaptığını iddia etti.

 

TİME TÜRK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler