YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülke Erdoğan'ı çekemedi
O ülke Erdoğan'ı çekemedi
02 Eylül 2014 04:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC ziyaretini tepkiyle karşılayan Yunanistan, ziyareti 'yasadışı' olarak değerlendirdi.

Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olduktan sonra ilk resmi ziyaretini KuzeyKıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yaptı.
 
KKTC'de memnuniyetle karşılanan bu ziyaret Yunanistan'ın ise tepkisini çekti.
 
Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Konstandinos Kutras, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın KKTC'yi ziyaretinin "yasa dışı" olduğunu iddia ederek, burada yaptığı açıklamaların hayal kırıklığına sebep olduğunu söyledi.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kutras'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC ziyareti sırasında yaptığı açıklamalara ilişkin yanıtına yer verildi.
 
Açıklamada Kutras, Erdoğan'ın ziyarette "saldırgan politikadaki ısrarı teyit eden" ve "hayal kırıklığına uğratan" beyanatlarda bulunduğunu iddia etti.
 
Kutras, Türkiye'nin Kıbrıs sorununun çözümüyle ilgili müzakereleri kolaylaştırmak istemesi halinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin kararlarına uyarak Rum kesiminin "münhasır ekonomik bölgesi ve kıta sahanlığında yasadışı hareketlere son vermesi gerektiğini" öne sürdü.

''Kıbrıs sorunu hal yoluna girer"
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk yurt dışı gezisini yaptığı KKTC'de "Arzumuz şudur; özellikle garantör ülkeler olarak Türkiye nasıl görevini yapıyorsa aynı şekilde Yunanistan'ın da bu görevini yapmasıdır. Eğer bu görevler yerine getirilirse inanıyorum ki çok kısa bir zamanda Kıbrıs sorunu hal yoluna girmiş olur" demişti.

SADE YUNANLAR DEGIL
 // OSMANLI
BIR COK ÜLKELER'DE ERDOGANA KARSILAR. MESELA ALMANYA, FRANSA, INGILTERE, ISRAIL, USA, ITALYA, ISPANYOL GIBI VE DAHA COK ÜLKELERDE ERDOGANA (MÜSLÜMAN BIR LIDERE) KARSILAR. ERDOGAN VE AK PARTI HÜKÜMET HAKKINDA BINBIR YALAN HABER ETMEKTEDIRLER. ERDOGANI HERHALDE BAHCELI VE KILICDAROGLUYLA KARISTIRIYORLAR :-)...
02 Eylül 2014 Salı 10:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler