YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O teröristlerin akıbeti belli oldu!
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör gruplarına yönelik olarak başlattığı operasyonlarda yakalanan YPG’li teröristlerin Türkiye'ye getirildiği öğrenildi.
O teröristlerin akıbeti belli oldu!
24 Ocak 2018 / 07:36 Güncelleme: 24 Ocak 2018 / 10:11

Harekatın ilk safhasında yakalanan ve gözaltına alınan 10 terörist, Hatay'da gözaltında tutuluyor. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı bu militanlarla ilgili 'terör örgütü üyesi' olmak suçundan soruşturma başlattı.

Şahısların güvenlik birimlerindeki sorguları devam ediyor. Aynı şekilde Kilis'in Gülbaba köyü civarındaki operasyonlarda yakalanan bir terörist de Kilis'e götürüldü. Bu kişinin işlemleri de Kilis Emniyet Müdürlüğü'nde devam ediyor.

Özgür SuriyeOrdusu birlikleri yakaladıkları YPG veya DAEŞ’lı teröristleri Türkiye'nin sınır birliklerine teslim ediyor. Sınır birlikleri de bu şahısları terör soruşturması yapmakla yetkili en yakın il Başsavcılığına sevk ediyor.

Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince 12 ve 13 maddeleri gereğince bu maddelerde yazılı suçları işleyenler Türk vatandaşı olsun veya olmasın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yargılanıyor. Türkiye PYD ve YPG'yi de PKK gibi terör örgütü olarak görüyor ve yakalanan üyeleri Terörle Mücadele Kanunu uyarınca cezalandırılıyor.

Etiketler: , , ,
 // muradhan
Esir almayin burada hapiste yitip icip yatacaklar catismaya giren adamin neredi esir catisma olmadan kendi gonluyle teslum olanlar hadi neysede catis catis kursunun bitsin yada olecegini anla teslim ol ee bunun adi esir mi vurun gitsin bak adamlar sivillerimize roket atip sehid ediyor bu adamlari esir almak bize haram....
24 Ocak 2018 19:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler