YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O teröristler yakalandı!
O teröristler yakalandı!
07 Şubat 2012 14:33
9 askeri şehit eden terörisler yakalandı...

Hakkari Valiliği, 17 Ağustos 2011 günü 9 askerin şehit olduğu silahlı saldırı olayına karıştığı belirlenen 12 kişinin yakalandığını duyurdu...

Valilikten yapılan açıklamada, yoğun kar ve şiddetli soğuğa rağmen, askeri birlikler ve polis özel harekat timlerinin Hakkari merkeze bağlı Oğul, Dilekli ve Çanaklı köylerinde müşterek bir operasyon gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Terör örgütü mensuplarınca 17 Ağustos 2011 günü, askeri konvoya düzenlenen ve 9 askeri personelin şehit olduğu silahlı saldırı olayına karışan ve yasadışı KCK kırsal alan yapılanmasına yönelik çalışmalar kapsamında, Hakkari merkeze bağlı Oğul, Dilekli ve Çanaklı köylerinde, olaya karıştıkları değerlendirilen 12 kişi gözaltına alınmış, bu kişiler ile birlikte çeşitli markalarda silah ve bunlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirilmiştir." (CİHAN)
 

BU YIL DEVRE BARASI YOK
 // Rismaz
Terörle mücadelede yeni bir konseptle karşı karşıyayız. Eskide kış geldi mi sanki devre arası verilir yaza kadar örgüt de devlet de kışın geçmesini bekler, yazla birlikte örgüt, "Nerede kalmıştık?" diyerek saldırılarına tekrar başlardı.
Şimdi devre arası marası yok. Mücadelenin yazı kışı yok. Terörist nereye kaçarsa kaçsın, nereye gizlenirse gizlensin, gidip bulma var. Bu kararlılıkla devam edilsin göreceksiniz gelecek kışa örgütten eser kalmaz. T...
08 Şubat 2012 00:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler