YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O teröristler yakalandı
O teröristler yakalandı
27 Ağustos 2011 09:06
Hakkari Çukurca’daki mayınlı tuzakla 8 askeri şehit eden PKK’lı teröristler nokta operasyonuyla yakalandı.

Teröristlerle birlikte bomba malzemesi, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi...

Hakkari’nin Ağaçdibi köyü bölgesinde güvenlik güçlerinin kara ve hava operasyonu sonucunda Çukurca’daki eylemin faili 22 PKK’lı terörist yakalandı. Çukurca karayolundameydana gelen 4 ayrı patlamada 8 asker ile bir köy korucusu şehit edilmiş ve 14 asker yaralanmıştı. Eylemi gerçekleştiren PKK grubunun saklandığı belirlenen Ağaçdibi köyü bölgesine düzenlenen operasyonda askerler köyün iç ve dış kısımlarından yaya olarak bölgeye hareket ederek PKK’lıları etkisiz hale getirdi. Dağ veKomando TugayKomutanlığı’ndan kalkan helikopterler ise havadan operasyona destek verdi.

KÖYLÜLER İHBAR ETTİ

Hakkari’de gündüz saatlerinde emniyet güçleri, 17 kişiyi terör örgütüne yardımve yataklıktan göz altına aldı.Gözaltına alınan birkaç tane terör örgütü yandaşının teröristlerin saklandığı yeri ihbar ettiği öğrenildi. Ancak emniyet birimlerinin bu bilginin tuzak olabileceğini düşünerek operasyona hemen kalkışmadığı ve tedbirli davranarak inceleme başlattığı belirtildi.

İlerleyen saatlerde köylülerden gelen “Burada teröristler saklanıyor’ şeklindeki ihbarlar ve yapılan araştırmalar sonucunda emniyet güçlerinin bu istihbaratı jandarma güçleri ile paylaştığı öğrenildi. Bunun üzerine jandarma özel harekat ve polisin ortak düzenlediği nokta operasyonu sonucunda 22 örgüt üyesinin yakalandığı aktarıldı. Ele geçirilen teröristlerin bir binbaşı ile 7 asker ve bir korucuyu şehit edenler olduğu tespit edildi.

EMNİYET’E ROKETLİ SALDIRI

Teröristlerin operasyon sırasında güvenlik güçlerine ağır silahlarla ateş ederek karşı koyduğu öğrenildi.Güvenlik güçlerinin terörist ateşine karşılık herhangi bir zaiyat vermeden operasyonu başarı ile tamamladığı belirtildi. Ayrıca yakalanan teröristlerin saklandığı yerlerde yapılan aramalarda bomba yapımında kullanılan çok sayıdamalzeme ile ağır silahlar ve çok sayıdamühimmatın da ele geçirildiği ifade edildi. Bu arada, terör örgütü üyeleri operasyondan sonra Yüksekova İlçe EmniyetMüdürlüğü’ne de yarımsaat arayla roketatarlı 2 saldırı düzenledi.

Saldırı sonucunda binada maddi hasarmeydana geldi. Nöbet tutan polislerin teröristlere anında karşılık verdiği ve kısa süreli çatışma sonucunda teröristlerin olay yerinde kaçmayı başardığı öğrenildi. (Bugün)

şerefsizler
 // receparı
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
27 Ağustos 2011 14:53
köpekler
 // 03grl
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
27 Ağustos 2011 10:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler