YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O terörist öldürüldü
O terörist öldürüldü
02 Ocak 2013 10:50
Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen 10 terörist arasında terör örgütü PKK'nın sözde Amed eyalet sorumlusu Ertem Karabulut ile İran uyruklu bir kişinin de bulunduğu öğrenildi.

3 gün önce Lice'nin Birlik ve Şenlik köyleri arasında Bölge Jandarma Komutanlığı'nın yönettiği ve 7. Kolordu Komutanlığı unsurları ile özel kuvvetler, jandarma özel harekat, polis özel harekat ve korucuların katıldığı operasyonda ölü ele geçirilen 10 teröristin cesedi otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.


-2 M16 silah ele geçirildi


Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristler arasında ''Numan'' kod adlı sözde Amed eyalet sorumlusu Ertem Karabulut ile İran uyruklu bir kişinin de bulunduğu tespit edildi.

''Numan'' kod adlı sözde Amed eyalet sorumsulu Karabulut'un, 3 Ocak 2008 günü Diyarbakır'da 6'sı öğrenci 7 kişinin öldüğü ve 66 kişinin yaralandığı dershane önündeki patlama, 20 Ağustos 2012'de Gaziantep'te 9 kişinin hayatını kaybettiği ve 67 kişinin yaralandığı saldırı ile 2 Haziran 2012'de Lice Jandarma Komutanı Kurmay Binbaşı Ercan Kurt'un şehit edilmesi olayının da aralarında bulunduğu çok sayıda saldırının emrini verdiği kaydedildi.

Öte yandan, operasyonda ele geçirilen silahlar arasında örgütün üst düzey sorumlularının kullandığı 2 M16 ile 1 Bixi silah da bulunuyor.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak önceki gün yaptığı yazılı açıklamada, detaylı bilgi ve görüntülerin operasyon sonuçlandığında kamuoyu ile paylaşılacağını belirtmişti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler