YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'O' savcıya tebrik yağıyor
'O' savcıya tebrik yağıyor
14 Nisan 2010 09:19
Ankara Adliyesi'ndeki toplantıda "Bu YARSAV'a destek toplantısı değil" diyerek tepkisini dile getiren savcı Mustafa Şahin Tanrıöver'e meslektaşlarından destek yağdı.

Yargıtay, Danıştay ve HSYK'nın önceki gün Ankara Adliyesi'ndeki brifinginde "Bu YARSAV destek toplantısı değil" diyerek tepki gösterince Danıştay 4. Daire'de görevli bir kadın korumanın dışarı çıkarmak istediği Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şahin Tanrıöver'e Türkiye'nin dört bir tarafından destek yağdı.

Tanrıöver, toplantıyla ilgili görüntüler televizyon kanallarında yayınlanır yayınlanmaz bir anda popüler oldu. Yurdun dört bir tarafından hakim ve savcılar Tanrıöver'i arayarak hem 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu hem de gösterdiği tepkiden dolayı kutladı. Savcı Tanrıöver, toplantı sırasında kendisine müdahalede bulunan polis memurundan da şikayetçi oldu.

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Emine Demirel isimli polis memuresinin Danıştay 4. Daire'de görevli bir kadın üyenin korumalığını yaptığı öğrenildi. Tanrıöver, Demirel hakkında tutanak tuttu ve gereği yapılmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gönderdi ancak suç duyurusunda bulunmadı. Tanrıöver, geçen sene Türkiye'yi sarsan bir cinayetin soruşturmasını yürüten savcı olduğu da ortaya çıktı. Bilkent Üniversitesi'nde okuyan Başak Aydıntuğ isimli genç kız, Profesör annesi Olcay Tiryaki'yi boğazını keserek öldürmüştü. Soruşturmayı yürüten Tanrıöver, 21 yaşındaki genç kız hakkında 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' istemiyle dava açmıştı.

Korumalar açığa alındı

Savcı Tanrıöver ile tartışan Danıştay 4. Daire Başkanı Miyase Engin Kumrulu'nun koruması Emine Demirel ile HSYK Üyesi Ali Suat Ertosun'un koruması Muzaffer Gümüş, idari soruşturma çerçevesinde açığa alındı. Polis memurlarının, Savcı Tanrıöver'in adli ve idari olarak şikayetçi olması üzerine başlatılan soruşturmanın 'selameti' açısından açığa alındıkları öğrenildi. Soruşturma süresince Danıştay 4. Daire Başkanı Engin Kumrulu'nun kadın polis memuru korumasının yerine başka bir koruma polisinin gönderildiği kaydedildi. (Yeni Şafak)
HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Helal olsun
 // İlhan
Hakimlerde savcılarda diğer insanlar gibi hata yapabilir ama ideolojik hata yapmaları düşünülemez. Haksızlık karşısında da en çok savcılar konuşmalı yumruklarını masaya vurmalı bu savcım gibi. Sayın savcım senin ellerinden öperim. Yediğin içtiğin bu devletten aldığın maaşı nasıl helal ettiğini yetmiş milyon gördü. İnan Ekranda sizi görünce Analar ne aslanlar doğuruyormuş dedim. sizin gibi helal süt emen savcılar olmazsa biz vatandaşların vay haline...
14 Nisan 2010 16:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler