YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O savcı konuştu
O savcı konuştu
15 Ekim 2010 17:56
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği içinismi geçen savcı açıklama yaptı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ali Güngör, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği adaylığından 2 gün önce çekildiğini belirterek, ''bir haberde Adalet Bakanlığının desteklediği iddia edilen listede ismine yer verilmesinin, şahsını yıpratmaya ve seçmen iradesini etkilemeye yönelik olduğunu'' belirtti.

Cumhuriyet Savcısı Güngör, bugün bir gazetede yayımlanan habere ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

''29 Eylül 2010 günü Yüksek Seçim Kuruluna başvurarak, 17 Ekim 2010 tarihinde yapılacak olan HSYK üyeliği seçimlerine katılmak üzere aday olmuştum. Ancak 13 Ekim 2010 günü gördüğüm lüzum üzerine, özgür irademle adaylıktan çekildiğimi Yüksek Seçim Kuruluna ve meslektaşlarımın elektronik postalarına bildirmeme rağmen, Adalet Bakanlığının desteklediği liste olduğu iddiası ile 'İşte o liste' başlıklı haberde ismim kullanılarak, yeterli araştırma yapılmadan ve konu açıklığa kavuşturulmadan, Basın İlkelerine aykırı olarak haber yapılması, şahsımı yıpratmaya ve seçmen iradesini etkilemeye yöneliktir. Şahsi haklarım saklı kalmak üzere konu kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler