YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O paşa konuştu
Özal'a yönelik suikast girişimi ile ilgili iddialara ilişkin emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu konuştu.
O paşa konuştu
21 Eylül 2010 / 18:06 Güncelleme: 21 Eylül 2010 / 18:19

ÖZAL'A YÖNELİK SUİKAST GİRİŞİMİ İLE İLGİLİ İDDİALAR

-EMEKLİ ORGENERAL SABRİ YİRMİBEŞOĞLU:

-''SUİKASTIN ARKASINDA OLSAM MERHUM ÖZAL MGK GENEL

SEKRETERİ OLMAM İÇİN KARARNAMEYE İMZA ATMAZDI''


(FOTOĞRAFLI)


FOÇA (A.A) - 21.09.2010 - Eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu, Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a yönelik 1988 yılında düzenlenen suikast girişimi konusunda hakkındaki iddialarla ilgili, ''Hem iş hem de arkadaşlık anlamında aramız çok iyiydi. Suikastın arkasında olsam merhum Özal MGK Genel Sekreteri olmam için kararnameye imza atmazdı'' dedi.

Eski Foça'daki yazlığında gazetecilere açıklama yapan Yirmibeşoğlu, Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'a ait olduğu belirtilen ve babasına 22 yıl önce düzenlenen suikast girişimi konusunda kendisine yönelik iddiaları gazeteden okuduğunu ve çok şaşırdığını belirtti.

Ahmet Özal'ın böyle bir beyanat verebileceğini tahmin etmediğini kaydeden Yirmibeşoğlu, şöyle konuştu:

''Çok şaşırdım. Aklım mantığım almıyor. Hatırladığım kadarıyla Özal'a suikast 1988 yılının Haziran ayında yapıldı. Ben o sırada Erzincan'da 3. Ordu Komutanlığı yapıyordum. Ağustos ayında MGK Genel Sekreterliğine tayin edildim. MGK Genel Sekreteri, üçlü kararnameyle atanır. Cumhurbaşkanı, kendine suikast girişiminde bulunan veya bulunacak bir kişiyi MGK Genel Sekreteri olarak atamaz herhalde.

Bu mümkün değil, deli zırvası bunlar. Ortada yanlış anlaşılma var veya haber yanlış yazılmış. Hem iş hem de arkadaşlık anlamında aramız çok iyiydi. Suikastın arkasında olsam merhum Özal benim MGK Genel Sekreteri olmam için kararnameye imza atmazdı. Aklım mantığım almıyor.'' AA

demedimmi?
 // ibrahim çelikoğlu
1988de paşa ne yediğini bile hatırlamaz...
Bizede şarkı sölemek kalır"Dağ başını duman almış,yürüyelim arkadaşlar.Dum,dumudum,dumu dumdum......
21 Eylül 2010 18:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler