YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O parti açıkladı! Oyumuz Erdoğan'a
Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.
O parti açıkladı! Oyumuz Erdoğan'a
24 Temmuz 2014 / 14:27 Güncelleme: 24 Temmuz 2014 / 14:30

Çelebi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin destek vereceği adayı  açıklamak için partisinin yöneticileriyle Barcelo Ankara Altınel Otel'de basın  toplantısı düzenledi.

Toplantıda, cumhurbaşkanı adaylarını, adaylıklarını açıkladıkları ilk  günden itibaren önyargısız ve kişisel tercihlerini ön plana çıkartmadan dikkatle  takip ettiklerini belirten Çelebi, destek verecekleri aday konusunda parti içi ve  dışında istişarelerde bulunduklarını söyledi.

Yaptıkları değerlendirmelerin ardından Selahattin Demirtaş'ın farklı  söylemlerine rağmen ancak belirli bir kesimi temsil edebileceği ve tüm ülkeyi  kucaklamayacağını düşündüklerini dile getiren Çelebi, diğer bir aday Ekmeleddin  İhsanoğlu hakkında ise "Öncelikle aday olduğu koşullar düşünüldüğünde  samimiyetsiz ve Türkiye'nin gerçeklerinden uzak olduğu açıktır. Ne yazık ki bu  adaylık kamuoyunda tartışılmadan ve kabul görmeden bir oldu bittiye  getirilmiştir" ifadelerini kullandı.

İhsanoğlu'nun söylemlerinden Türkiye'nin iç ve dış meseleleriyle  ilgili yeterli vizyona ve birikime sahip olmadığını anladıklarını savunan Çelebi,  şöyle konuştu:

"Mesela Gazze'de yaşananlar konusunda bu sorunun ancak uluslararası  mahkemeler ve bu mahkemelerden çıkacağını sandığı kararlar doğrultusunda BM'nin  Güvenlik Konseyinin yaptırımlarıyla barışı sağlayacağını hayal etmektedir. Ancak  yakın tarih bize göstermiştir ki İsrail daha önce alınan Güvenlik Konseyi  kararlarını tanımamış ve hiçe saymıştır. Henüz dün BM Genel Sekreteri İsrail'e  başsağlığı dileyerek İhsanoğlu'nun çözüm, düşünce ve önerilerinin en hafif  deyimiyle talihsizlik olduğunu göstermiştir. Tüm meselelere yaklaşımında  statükoyu korumanın bariz örneklerini vermektedir. Türkiye değişmiştir anlaşılan  o ki İhsanoğlu farkında değildir."

"Cumhurbaşkanlığı yalnızca tasdik makamı olmamalı"

Çelebi, Anavatan Partisi'nin kurulduğundan bu yana yeni ve sürekli  yenilenen Türkiye'yi inşa etme konusunda elini taşın altına sokmaktan  kaçınmadığını belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yorgunluk ve bıkkınlık  duymadan yeni Türkiye hayalini sürdürmesinin takdire şayan olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini önemsediklerini ve  Cumhurbaşkanlığı makamının yalnızca bir tasdik makamı olmaması gerektiğine  inandıklarını vurgulayan Çelebi, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye dinamikleri çok güçlü bir ülkedir. Her türlü tartışmanın  cesurca yapılması gerektiğinde, tabuları yıkmaktan çekinilmemesi gerekmektedir.  Sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ortaya koyduğu vizyon ve  söylemler, saydığımız hususları tümüyle kapsamaktadır. Bu nedenle Anavatan  Partisi olarak Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekliyor, tüm  halkımızı sandığa giderek oyuna ve demokrasiye sahip çıkmaya davet ediyoruz."

Çelebi, yeniliklere açık olunması ve başkanlık dahil her sistemin  tartışılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

AA

16:56
 // Ahmet
Tebrikler anap'a vatanperver bir davranış.....
24 Temmuz 2014 16:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler