YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O paralar Arslan'a iade edilmedi!
Eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın avukatı, aramalarda ele geçirildiği iddia edilen paranın Aslan'a iade edildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
O paralar Arslan'a iade edilmedi!
26 Şubat 2014 / 07:03 Güncelleme: 26 Şubat 2014 / 11:21

İstanbul merkezli soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye edilen eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın avukatı Ersan Şen, aramada ele geçirildiği iddia edilen paranın Aslan'a iade edildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Açıklama yapan Şen, soruşturma kapsamında ele geçirildiği iddia edilen paranın müvekkili Aslan'a henüz iade edilmediğini belirterek, "İade edildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.Benim bilgim dışında olması mümkün değil" dedi.

Daha önce gerek savcılık gerekse mahkemelere Aslan'ın mal varlığına konulan tedbirin kaldırılması yönünde başvuruları olduğunu ve bu taleplerinin 2-3 kez kısmi olarak kabul edildiğini bildiren Şen, "Şu anda bir şey yok. İade kararını soruşturmayı yürüten savcılık ya da başvurulan mahkeme verebilir. Vermesi de bir şeyin sonu değil. İleride verilebilir de. Müvekkilimin başka bir avukatı yoksa şayet, böyle bir iade söz konusu değildir" diye konuştu.

Avukat Şen, iade taleplerinin sadece parayla ilgili olmadığını, tedbir konulan tüm mal varlığıyla ilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler