YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O müezzin izne mi çıkarıldı?
Diyanet İşleri, Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi müezzininin açığa alındığı ve izne çıkarıldığı yönündeki iddiaları yalanlayarak müezzinin görevinin de başında olduğunu açıkladı.
O müezzin izne mi çıkarıldı?
10 Haziran 2013 / 20:14 Güncelleme: 10 Haziran 2013 / 20:17

Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi (Dolmabahçe) müezzininin açığa alındığı ve izne çıkarıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı, görevinin de başında olduğu bildirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Abdülkadir Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi müezziniyle ilgili bazı haberlerin yer aldığını hatırlattı.  

Söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Özkan, "Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi, müezzininin açığa alındığı ve yıllık izne çıkarıldığı iddiaları kesinlikle doğru değildir. Müezzin, görevinin başındadır" dedi.

Konuyla ilgili açılan soruşturmanın din görevlisinin şahsına yönelik olmadığını dile getiren Özkan, "Soruşturma, olayın iç yüzünün araştırılmasına yönelik bir incelemedir. Ayrıca bu soruşturma, olayın hemen bir gün sonrasında başlatılmıştır, yeni bir soruşturma değildir" diye konuştu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler