YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O moderator konuştu
Davos'ta Erdoğan'ın "one minute" diye payladığı moderator David İgnatius son saldırıyı yorumladı..
O moderator konuştu
02 Haziran 2010 / 14:47 Güncelleme: 02 Haziran 2010 / 14:47

Davos'ta Erdoğan'ın "one minute" diye payladığı moderator David İgnatius İsrail hükümetine seslendi:

"Yardım gemisine saldırmakla İsrail Türkiye ile kavga etmeyi seçti. Ancak Türkiye'yi düşman ilan etmek Hamas ile kavga etmekten çok daha tehlikeli...
İsrail Ortadoğu'daki değişiklikleri algilayamıyor. Halen kendini en özgür askeri güç olarak görüyor. Ama Türkiye şu anda kendisine meydan okuyor."

İSRAİL HATA YAPTI

Erdoğan'ın Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peares'e yaptığı çıkıştaki oturumu yöneten David İgnatius, Washington Post gazetesine İsrail'e uyarılar içeren bir yazı kaleme aldı. İsrail yönetiminin yardım gemisine saldırmasıyla bir hata yaptığı ancak bundan ders alarak durumu fırsata çevirebileceğine dikkat çeken İgnatius, "Gazze'ye uygulanan ambargo sürekli olarak muhalefeti de beraberinde getiriyor. Bir İsrailli liderin yardım gemisine operasyon düzenleme kararına onay verirken, gemidekilerin cep telefonu ve kameralarla donanmış olduğunu bilmiyorlar mıydı? İsrail Gazze'ye ambargonun delinmesi konusunda çok daha fazla risk taşıyan saldırıyı seçti. Ancak Yardım gemilerine saldırı ile İsrail aynı zamanda Türkiye'ye ile kavga etmeyi de seçti. Bu Hamas gibi bir düşmanla mücadele etmekten çok daha tehlikeli. İsrail Ortadoğudaki değişiklikleri algilayamıyor. Halen kendini en özgür askeri güç olarak görüyor. Ama Türkiye şu anda kendisine meydan okuyor" yorumuna yer verdi. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler