YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O MİT'çi için işlem yok!
O MİT'çi için işlem yok!
12 Şubat 2012 07:38
Esed muhalifi albayı kaçıran MİT'çi hakkında işlem yapılmamış
Türkiye'ye sığınan Suriyeli muhalif Albay Hüseyin Hermuş'un, MİT mensubu Ö.S.'nin organize ettiği çete tarafından 100 bin dolara Beşşar Esed'e satıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü...

Esed'in idam ettiği Özgür Suriye Ordusu lideri Albay Hermuş'un, çadırkentten kaçırılarak Suriye'ye teslim edilmesinden MİT Hatay Bölge Müdürü M.A.A'nın da aynı gün haberinin olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre, hakkında hiçbir işlem yapılmayan Ö.S., muhalif hareketle ilgili bilgi toplamaya devam etti. Çadırkentte kaybolan Dr. Mustafa Kassum'un da aynı şekilde kaçırıldığı öğrenildi. Bu olayların muhalifler ve Hatay'daki sığınmacılar arasında büyük moral bozukluğuna yol açtığı belirtiliyor.

Hatay'daki çadırkentte yaşayan Albay Hüseyin Hermuş'un, MİT mensubu Ö.S.'nin organize ettiği çete tarafından Esed yönetimine teslim edilmesinden MİT Hatay Bölge Müdürü M.A.A.'nın haberdar olduğu ortaya çıktı. 29 Ağustos 2011'de kaçırılan Hermuş'un MİT personelinin aracına bindirildiği kamera kayıtları ile tespit edildi. MİT personeli Ö.S.'nin dinlemeye takılan telefon konuşmasında, "Kaymakam müdürü aramış. Demiş ki; 'Senin adamların en son onu almışlar' görmüşler beni, falan filan" ifadesini kullanıyor. Konuşmadan o tarihte MİT Hatay Bölge Müdürü M.A.A.'nın olaydan haberdar olduğu ancak herhangi bir işlem yapmadığı anlaşılıyor. Ö.S.'nin arabasında ele geçirilen notlarda da MİT personelinin, yakın zamana kadar Suriye Muhalifleri Özgür Subaylar hareketi hakkında bilgi toplamaya devam ettiği anlaşılıyor. Ö.S.'nin geçtiğimiz hafta meslekten men edildiği iddia edilmişti. Yapılan operasyonda 3 kişi ile birlikte Ö.S. sınırdan Türkiye'ye girerken yakalandı. (zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler