YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O memurlar yandı! Bakın maaşları nasıl geri alınacak!
​Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "KPSS'de usulsüzlük yaparak göreve başlayan memurların maaşı kesilecek" açıklaması sonrası, gözler bunun hangi yöntemle yapılacağına çevrildi.
O memurlar yandı! Bakın maaşları nasıl geri alınacak!
02 Mayıs 2015 / 09:37 Güncelleme: 02 Mayıs 2015 / 09:46

Askerlik yapmadığı gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen ve maaşı geri alınan eski Devlet Bakanı Bahattin Şeker'de izlenen yöntem, KPSS için de uygulanacak.

Böylece maaşların geri alınması için yeni bir yasal düzenlemeye gerek kalmayacak. Bir kişinin milletvekili olabilmesi için askerlik görevini yerine getirmesi gerekiyor.

Sabah'ın haberine göre, 28 Şubat sürecinde, 20. dönem DYP milletvekili ve eski Devlet Bakan Bahattin Şeker'in vekilliği, askerlik yapmadığı gerekçesiyle YSK tarafından 'yok hükmünde' sayılıp düşürülmüş, o güne kadar ödenen vekillik maaşı da kendisinden geri alınmıştı.

KPSS'de usulsüzlük yapanlardan da eski bakanın örneğinde olduğu gibi ödenen paralar geri alınabilecek. Bunun için mahkeme önce usulsüz olarak memur olanların memurluklarını 'yok hükmünde' sayacak daha sonra bugüne kadar ödenen maaşlarının geri ödenmesini isteyebilecek.

 // uğur yiğit
Bundan güzel haber olmaz. Hele bunların mülakat oyunlarıyla girenleri de bir tespit edip memuriyetlerini alsalar ki böyle olmalı hükümet yerini daha da pekiştirir. Ayrıca memur açığı olduğundan mı binlerce kişi atama bekliyor. Bu sütü buzuklardan çok daha iyi iş yapabilecek olanlar boşta geziyor. İnşaallah hükümetimiz bütün kurumlardaki usulsüz mülakatla memur olanları da tespit edip aynı işlemi yaparlar. Çünkü bunların en büyük oyunları 'mülakatlarda'...
02 Mayıs 2015 22:23
 // mustafa
usulsüz de olsa, atama yapilmış. belli bir süre de emek vermiş çalışmış. maaşın tamamına el koyulması hukuksuz olmaz mi?

kaç memur işten çıkarılacak, kaç kadro boşalacak. oluşacak hizmet açığı nasıl kapatılır?
yerine yeni memur atamaları ne kadar zamanda halledilir?
işten çıkarılacak memurlarin işleri diğer memurlarin üzerine kalacak....
02 Mayıs 2015 13:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler