YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"O" lider Türkiye'ye ders verecek
"O" lider Türkiye'ye ders verecek
06 Kasım 2009 15:27
Genç Siviller,darbe söylentileri nedeniyle ordu komutanlarını görevden alan Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo'yu Türkiye'ye davet ediyor

Genç Siviller, darbe söylentileri nedeniyle bütün kuvvet komutanlarını görevden alıp yenilerini atayan Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo'yu deneyimlerini paylaşacağı bir konferans vermek üzere Türkiye'ye davet ediyor.

Paraguay'ın Türkiye'de büyükelçiliği ve fahri konsoloslukları olmadığı için, davet mektubu 7 Kasım 2009 Cumartesi günü saat 13.00'te Galatasaray Postanesi'nden gönderilecek. Genç Siviller yanlarında Paraguay bayrakları ve Türkçe-İspanyolca 'Çok yaşa Lugo, söylentisi bile yeter, darbeye geçit yok' yazan pankartlar taşıyacak.

Yaptıkları ilginç eylemlerle dikkat çeken Genç Siviller, darbe planları yapan üst düzey komutanları görevden alan Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo'yu tebrik etti. Lugo'yu deneyimlerini paylaşması için Türkiye'ye davet edecek olan Genç Siviller, bunun için başkent Asuncion'a bir davet mektubu gönderecek. Cumartesi günü Galatasaray Postanesi'nden gönderilecek mektubun içeriği şöyle: "Bizim gibi darbelerden çok çekmiş Latin Amerika'nın güzel ülkesi Paraguay'a ve onun cesur devlet başkanı Fernando Lugo'ya Türkiye'den selam olsun. Sayın Lugo, Türkiye her on yılda bir askeri darbe yaşadı. Darbe olmayan zamanlarda da seçilmiş siyasetçiler ve biz sıradan insanlar darbe tehdidini hep ensesinde hisetti. Bir kaç yıldır cesur dergiler, gazeteler ve savcılar çıktı, darbe söylentilerinin söylentiden ibaret olmadıkları anlaşıldı. Darbe günlükleri, andıçlar, hükümeti devirme eylem planları ortaya çıkartıldı. Darbe ortamı hazırlamakla görevlendirilmiş emekli generaller ve siviller bugün yargının önüne getirildi. Ancak sizin cesaretinizi gösterip işin bir numaralı sorumlularını görevden almaya cesaret edecek bir devlet başkanımız olmadı. İşte bu nedenle sizi Türkiye'ye davet etmek istiyoruz. Darbeci generalleri görevden almayı nasıl başardığınızı Türkiye'ye anlatmanızı istiyoruz. Biz biliyoruz ki; dünyadaki tüm darbeciler birbirlerinden cesaret aldılar. Şimdi cesaretlerini kırmak için dünyanın ittifak etmesi zamanı geldi. Yoğun iş programınızda uzun bir seyahati göze alıp davetimizi kabul ederseniz çok sevineceğiz. Paraguay'da demokrasi kazandı, Türkiye'de de kazansın. En içten saygılarımızla. Genç Siviller."
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler