YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kurumda da 'Paralel' temizlik başladı
17 Aralık operasyonunun ardından kamuda başlayan temizliğe EPDK da katıldı. Şubatta göreve gelen Mustafa Yılmaz, 3 daire başkanı ile 18 grup başkanının yerini değiştirdi
O kurumda da 'Paralel' temizlik başladı
21 Haziran 2014 / 08:22 Güncelleme: 21 Haziran 2014 / 12:30

Sabah'ın haberine göre; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nda (EPDK) paralel temizlik için kollar sıvandı.

Kurumda "kan değişimi" parolasıyla yapılan operasyon kapsamında, 3 daire başkanı ile 18 grup başkanının görev yeri değiştirildi.

Değişimler sonrasında 17 Aralık operasyonuyla devlete darbe girişimi yapan, paralel yapıya yakın birkaç ismin de görevden alındığı vurgulandı. 120 milyar doların üzerinde değere sahip enerji piyasasını düzenleyen EPDK'daki büyük değişim şubat sonunda göreve başlayan yeni Başkan Mustafa Yılmaz yönetiminde gerçekleşti. 

Petrol grubunda değişim

Mustafa Yılmaz, EPDK'da Başkan Yardımcılığı'na ikinci atamayı yaptı. Temizlikten Petrol, Kamulaştırma ve Elektrik Daire başkanlıkları ile grup başkanlıkları da nasibini aldı. Bu mevkilerde paralel yapıya hizmet ettiği tespit edilen bazı isimler görevden alındı. Boşta bulunan Başkan Yardımcılığı kadrosuna ise Elektrik Piyasası Dairesi Başkanı Ahmet Ocak atandı.

Diğer Başkan Yardımcısı Vedat Gün ise Başkan Yardımcılığı görevine devam edecek. Ahmet Ocak'tan boşalan Elektrik Piyasası Dairesi Başkanlığı'na EPDK'da 5.5 yıldır Başkan Danışmanlığı yapan Uğur Çingi atandı.

Petrol Piyasası Dairesi Başkanlığı'na Başkan Danışmanı Abdullah İnce, Kamulaştırma Dairesi Başkanlığı'na ise Grup Başkanı Esat Akyıldız getirildi. Kurumda ayrıca 18 grup başkanının görev yeri değişti. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler