YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kraldan Erdoğan'a teşekkür
O kraldan Erdoğan'a teşekkür
10 Eylül 2014 01:15
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ortadoğu turu kapsamında geldiği Bahreyn'de Kral Al Halife tarafından kabul edildi. Kral Al Halife, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, özel olarak teşekkürlerini iletti.

Bahreyn resmi haber ajansı BNA'da yer alan habere göre, Çavuşoğlu, Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa Al Halife ile Kraliyet Sarayı'nda bir araya geldi.

Kral Al Halife ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele aldı.

Kral Al Halife, görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, ülkesine gösterdiği ilgi ve ikili ilişkilere verdiği önemden dolayı takdirlerini sundu.

Bahreyn ve Türkiye'yi birbirine bağlayan samimi dostluk ve sağlam, tarihi işbirliğinden övgüyle söz eden Al Halife, ilişkilerin gelişmesi için gösterilen ortak istek ve birçok farklı alanda işbirliği için yeni ufuklar açılmasından memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Al Halife, karşılıklı üst düzey ziyaretlerin ve istişarelerin devamının ortak ikili ilişkileri güçlendireceğini, iki dost ülkenin yararına olacağını vurguladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ortadoğu turu kapsamında ilk olarak Ürdün'ü ziyaret etmiş ardından Bahreyn'e gelmişti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler