YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"O korkuyu kalplerine kazıyıncaya kadar görevimizin başındayız"
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, "Türk insanına korku salmaya çalışan teröriste, o korkuyu kendi kalplerine kazıyıncaya kadar görevimizin başındayız. Ve kesinlikle ve kesinlikle bunlara bu fırsatı vermeyeceğiz" dedi.
"O korkuyu kalplerine kazıyıncaya kadar görevimizin başındayız"
16 Mart 2016 / 23:05 Güncelleme: 16 Mart 2016 / 23:08

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Şehitleri Anma Günü Töreni, Albay Salim İlkuçan Konferans Salonu'nda düzenlendi. Töreni, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve eşi Leyla Ünal, şehit aileleri ve askeri personel izledi. 

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sırasında, 17 Şubat'ta Hava Kuvvetleri yakınında düzenlenen bombalı terörist saldırısında şehit olanların yakınları duygulanarak gözyaşı döktü.
 
Hava Kuvvetleri Komutanlığı bandosunun 'Çanakkale'den Mektuplar' temalı oratoryosu ilgiyle dinlendi. Orgeneral Ünal, daha sonra 17 Şubat 2016 tarihinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı yanındaki Merasim Sokak'taki servis otobüsüne karşı düzenlenen bombalı terör saldırısında şehit düşenler ile Sur ve Diyarbakır'da şehit olan havacı askerlerin ailelerine Şehadet Belgelerini verdi. Bu sırada şehit yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. 
 
Türk tarihinin hiçbir zaman sakin bir dönem geçirmediğini hatırlatan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ünal, "Askerlik mesleğini ve onurunu biran için olsun tatmış olan bir insan, vatan ve bayrak söz konusu olduğu zaman verebileceği en son şeyin canı olduğunu ve bunu da gerektiğinde verebileceğini çok iyi bilir. Ve bunu da en doğal bir görevi ve kaderi olarak görür" dedi.

EN UFAK BİR DURAKSAMA OLMADAN TERÖRLE MÜCADELE

Orgeneral Ünal sözlerini şöyle sürdürdü: "Şehitlerimiz sadece uçucularımızdan oluşmuyor. Özellikle Diyarbakır'da kalleşçe teröristler tarafından katledilen astsubayımız, 17 Şubat'taki melun terör saldırısında kaybettiğimiz şehitlerimiz, dağ özel harekatımızın Diyarbakır'daki operasyonda şehit olan arkadaşımız, bunlarda Hava Kuvvetleri'nin çok onurlu ve aynı zamanda şerefli şehitleridir. 

Terörle mücadele konusunda Hava Kuvvetleri üzerine düşeni her zaman yapmıştır, yapmaya devam edecektir. En ufak bir duraksama en ufak bir tereddüde yer vermeden Türk toplumuna, Türk insanına korku salmaya çalışan teröriste, o korkuyu kendi kalplerine kazıyıncaya kadar görevimizin başındayız. Ve kesinlikle ve kesinlikle bunlara bu fırsatı vermeyeceğiz. 

Hem asker olmanın verdiği asker yeminine olan sadakatimiz gereği, hem havacılık şerefimiz gereği terörle mücadelede üstümüze düşen görevi sonuna kadar en güçlü ve en inançlı bir şekilde yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın."


DHA

 // fatih
Ordumuza can kurban. Böyle paşalar oldukça biz ölümüne arkasındayız her zaman......
17 Mart 2016 Perşembe 11:37
Allahuekber
 // murad
o korku ölüm korkusu ... onlarda herzaman var..gıdeceklerı yerı bılıyorlar cunku...
17 Mart 2016 Perşembe 10:52
rabbim yardım eder...
 // kuzeyli ahmet.
hiç şüphesiz ki dogru yolda olana rabbim yardım eder.komunist leninist bir ideolojisi olan pkkya karşı rabbim ordumuza yardım etsin
amin....
17 Mart 2016 07:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler