YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"O konuşma Diyarbakır'da yapıldı"
"O konuşma Diyarbakır'da yapıldı"
24 Ağustos 2011 18:16
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, dün sosyal paylaşım sitelerine düşen eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'a ait olduğu iddia edilen ses kaydının 2011 yılının nisan ayında yapıldığını yazdı.

Yüksek Askeri Şura öncesi emekliliğini isteyen eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı internete düşmüştü.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’e ait olduğu ileri sürülen konuşmanın 2011’in Nisan ayında Diyarbakır’da bir toplantıda yapıldığını yazdı.

O toplantıda şimdiki Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in de Jandarma Genel Komutanı sıfatıyla yer aldığını ifade etti. Tan’a göre toplantıda bir kuvvet komutanı da vardı. Bunların dışında 2. Ordu komutanı ve iki de kolordu komutanı vardı. Alper Tan’ın yazısındaki o paragraf şöyle:

“Yaptığımız araştırmalar, yayınlanan bu ses kaydının bu sene Nisan ayında Diyarbakır’daki bir toplantıda yapıldığını gösteriyor. Toplantıda Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner’in şimdiki Genelkurmay Başkanı o günün Jandarma Genel Komutanı Necdet Özel’in de içinde bulunduğu üst düzey subaylara hitap ettiği anlaşılıyor. Toplantıda Jandarma Genel Komutanı dışında başka bir kuvvet komutanı ile beraber, 2. Ordu Komutanı ve iki de kolordu komutanının mevcut olduğu belirtiliyor. Yani Genelkurmay Başkanı, TSK’nın en üst düzey komutanları ile bu toplantıyı yapıyor ve tarihi itiraflarda bulunuyor.”

Alper Tan, yayınlanan ses kaydındaki itiraflar zafiyetler, skandallar ve hıyanetler konusunda savcıların, mahkemelerin ve siyasetin derhal harekete geçmesi gerektiğini söylüyor ve  aksi halde benzer skandalları önlemek mümkün olmayacağını ifade ediyor.

 "NEDEN O ZAMAN İSTİFA ETMEDİNİZ" başlıklı yazıyı okumak çin lütfen tıklayın.

Görüş farkı
 // Işık
Kır saçlı beyfendi neden askerin dinlendiğini soruyor. Bazları olup bitenl aşikar olduğu halde inkar ediyor. İşte onlardan birileri çıkp itirafta bulunuyor. Bu sizi neden rahatsız ediyor anlaşılır gibi değil? Kaldı ki bu adamlar senelerce politikacı ve diğer sivil bir sürü insanı dinleyip izleyip damgalamadı mı? Bunlar mı temiz insanlar? Önce adam olup, işlerini düzgün yapsınlar. Yapmayanlar ebtte hesap verecek. Batıda da böyle. Biz de öyleosun istemiyormuyduk?D...
24 Ağustos 2011 21:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler