YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kanuna ilişkin açıklama
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, MİT Kanunu'ndaki değişiklik teklifine ilişkin, ''Hükümetimiz bu konuyu tüm boyutları ile değerlendirdi. Açıklamalarını yaptı. Politikasını belirledi ve bunu uygulamaya geçirdi'' dedi.
O kanuna ilişkin açıklama
16 Şubat 2012 / 12:51 Güncelleme: 16 Şubat 2012 / 12:51

Atalay, Stratejik Düşünce Enstitüsünde düzenlenen ''Medeniyetler İttifakı Yol Ayrımında mı- Avrupa'da Yükselen Yabancı Düşmanlığı, Irkçılık ve İslamofobi'' adlı sempozyuma gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin MİT Kanunu'ndaki değişiklik teklifinin kişiye özel olduğu yönünde eleştiriler olduğunu belirterek değerlendirmesini sorması üzerine, Atalay, ''Hükümetimiz bu konuyu tüm boyutları ile değerlendirdi. Açıklamalarını yaptı. Politikasını belirledi ve bunu uygulamaya geçirdi. Bütün boyutlarıyla uygulaması devam ediyor. Arkadaşlarımız daha önce açıklamalar yaptı'' yanıtını verdi.

Gazetecinin konuya ilişkin ''bürokrasiye bir dokunulmazlık zırhı olarak değerlendiriliyor'' ifadesini kullanması üzerine de Atalay, ''O konuda çok açıklamalar yapıldı. Hükümet olarak bu konudaki kararlarımızı verdik ve onu uyguluyoruz'' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler