YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kanun kabul edildi! Eyüp ilçesinin ismi değişti
İstanbul’un Eyüp ilçesinin adının Eyüpsultan’ olarak değiştirilmesine ilişkin kanun teklifi TBMM'de kabul edildi.
O kanun kabul edildi! Eyüp ilçesinin ismi değişti
19 Ekim 2017 / 23:31 Güncelleme: 19 Ekim 2017 / 23:37

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile İstanbul’un ’Eyüp’ ilçesinin adının ’Eyüpsultan’ olarak değiştirilmesine dair kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

TEKLİFİ AK PARTİ SUNMUŞTU

İstanbul Milletvekilleri Hayati Yazıcı, Ayşe Nur Bahçekapılı, Mehmet Muş, Hüseyin Bürge ve Haydar Ali Yıldız imzasıyla verilen kanun teklifinde, İstanbul'un fethinin manevi komutanı olarak milletin gönlünde mümtaz bir yeri olan sahabe Halit Bin Zeyd Ebu Eyyüp El-Ensari Hazretlerinin medfun bulunduğu ilçenin adının halk arasında ve hatta yurt dışında "Eyüpsultan" ismiyle bilinmesine rağmen ilçe için kullanılan "Eyüp" isminin Eyüpsultan isminde bulunan mana ve mefhum ve mahiyeti ifade etmede yetersiz kaldığı belirtildi. Teklifte, ilçe isminin halk arasında bilinen ismiyle anılması ve milletin kültür, inanç ve milli değerlerinin yaşatılması amacıyla Eyüp isminin "Eyüpsultan" olarak değiştirilmesinin öngörüldüğü kaydedilmişti.

 

Etiketler: , ,
bekçilerine de güvenemiyorlar
 // hursit dilaver
istanbulun koruyucusudur eyup sultan. ve diger sahabeler ve ulema, evliyave enbiyalar ve nebiler. onun için korkmayın istanbulda deprem olmaz.olan deprem istanbul dışında başlar,istanbulun altından taa avcılardan öteye geçer.bu izmit depreminde de görüldü.istanbulun manevi ortamını hakiki müslimler bilir laikçi,segonder sekülaristler, zangoçlar,hainler,aydınlanmacılar,hegelciler,darvinciler,durkheimciler, merkel,murduckun sorosları bilmez.onların alemi onlara,bizim alemimiz bize.istanbul merkez-i hilafet,daire-i meşihat ve payitahttır.ULAN BATI NİYE TÜRKİYE,İSTANBUL DİYE DEBELENİYOR HALA.ONLA DA BİLİYOR 1926DA HİLAFETİ YOKETTİKLERİNİ.AMA KORKU DAGLARI BEKLİYOR.(RASİM DUMAN İHVANA SELAMLAR)...
20 Ekim 2017 Cuma 17:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler