YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O kadar güçlüler ki Atatürk'ü bile...
Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, "Bizim, 19 senedir ısrarla üzerinde durduğumuz bir konu en sonunda mahkemeye geldi. Derin yapı, 'Uğraşırsanız biz her şeyi yaparız' diyor. Basitleştiriliyor, sulandırılıyor, işin ciddiyeti bırakılmıyor"
O kadar güçlüler ki Atatürk'ü bile...
13 Eylül 2013 / 15:24 Güncelleme: 13 Eylül 2013 / 15:26

Özal, devlet içindeki derin yapının, halen kuvvetli bir şekilde çalıştığını, Ergenekon, Balyoz gibi davalarla bu yapının kaldırılmasının mümkün olmadığını kaydetti.

"Derin yapı her zaman vardı, her zamanda olacaktır" diyen Özal, "Kolay kolay iki davayla da kalkmaz ortadan. O kadar güçlü oldukları noktalar var ki, yarın öbür gün seni Atatürk'ü öldürmekle de suçlayabilirler" ifadesini kullandı.

Ersöz hakkındaki davanın, sadece gizli tanık beyanlarına bakılarak açıldığını sanmadığını ifade eden Özal, şunları kaydetti:

"Bizim, 19 senedir ısrarla üzerinde durduğumuz bir konu en sonunda mahkemeye geldi. Derin yapı, 'uğraşırsanız biz her şeyi yaparız' diyor. Basitleştiriliyor, sulandırılıyor, işin ciddiyeti bırakılmıyor. Bu psikolojik savaştır. Bazıları bunu iyi bilir. İşi saptırmak, sulandırmak, olayı önemsiz hale getirmek için yapılan taktikler... Diyecek başka bir şey bulamıyorum."

"Annem hakkında soruşturma yok"

Babasının ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten savcının elindeki bilgileri kendileriyle paylaşmasının mümkün olmadığını belirten Özal, Levent Ersöz'ü tanımadığını, sadece televizyonlarda gördüğünü kaydetti.

Ahmet Özal, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10'uncu maddesiyle görevli Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin, dava kapsamında ifadesi alınan gizli tanık Selçuk'un, "Semra Özal'a şantaj yaparak kocasını zehirlettiler" sözleri üzerine, annesi hakkında inceleme başlattığı iddialarına ilişkin ise "Annem hakkında inceleme yok. Savcıların ellerinde annemle ilgili herhangi bir soruşturma kesinlikle yok" dedi.

 

AA

ŞANTAJ
 // KENDİ HALİNDE
Daha bundan birbuçuk sene önce trthaber ilgili haber hakkında aynen bunun gibi bir yorum yapmıştım.
''Bence Merhum Özal'n eşine zorla, tehdit ve şantaj ile suçlarına ortak ettiler'' ve bu yorumum yayınlanmıştı. Özal ailesi, büyük bir panik ve endişe içinde. Sanki Merhum un katili ortaya çıkınca, başlarına büyük bir felaket gelecek. Evet o şantaj hala devam ediyor olsa gerek....
14 Eylül 2013 Cumartesi 02:07
enbaştan
 // sakar şakir
neden bilmem ama en baştan beri içimden bir ses semra özalın bu ölümle ilgili sorumluluğunun olduğunu söylüyor....
13 Eylül 2013 Cuma 22:59
15:39
 // Oktay D gezer
Ne demiş şair:
"ÖLEN ÖLDÜ ÖLÜLER İHTİYARLADI"
Olan rahmetliye oldu,ana-oğul'un ne söyledikleri belli değil!!!...
13 Eylül 2013 15:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler