YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ismin öldürüldü iddiası güçleniyor
O ismin öldürüldü iddiası güçleniyor
25 Mart 2014 14:45
Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının planlayıcısı olduğu anlaşılan 'Acilciler' adlı terör örgütü lideri 57 yaşındaki Mihraç Ural'ın, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerinin açtığı ateşte öldüğü iddiaları güçleniyor.

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının planlayıcısı olduğu anlaşılan ve Hatay'a sınır olan Lazkiye'de yaşayan 'Acilciler' adlı terör örgütü lideri 57 yaşındaki Mihraç Ural'ın, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerinin açtığı ateşte öldüğü iddiaları güçleniyor.

Cuma günü ÖSO üyelerinin Suriye'nin Keseb Sınır Kapısı'nı almak için rejim askerleri ile ÖSO askerleri arasında çıkan çatışmada Mihraç Ural'ın rejim askerlerine destek verdiği ve bu sırada 3 adamıyla birlikte öldüğü öne sürülürken, bu iddia ÖSO üyeleri arasında sevinçle karşılandı.

Türkiye sınırına yakın bir bölgede Suriye rejimi tarafından korunarak yaşayan Mihraç Ural'ın adı en son Reyhanlı'da 52 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıların planlayıcısı olduğu iddiasıyla gündeme gelmişti. Hatay doğumlu olan Ural'ın örgütünün Reyhanlı patlamasına kadar, Türkiye'de son dönemde bilinen bir eylemi bulunmuyordu.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler