YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O isim açığa alındı!
25 Aralık operasyonunu yürüten emniyet müdürlerinden Nazmi Ardıç açığa alındı!
O isim açığa alındı!
11 Ağustos 2014 / 22:53 Güncelleme: 11 Ağustos 2014 / 23:29

17 Aralık 'yolsuzluk ve rüşvet operasyonu'nu yapan şubelerden dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, hakkında açılan idari soruşturma kapsamında açığa alındı.

Ardıç, operasyonun ardından görevden alınmış, son olarak Karaman'da görevlendirilmişti. Ardıç, yakın dönemde 17 ve 25 Aralık operasyonunu yapan polis müdürleri ile birlikte adliye önünde yapılan basın açıklamasına katılmıştı. Ardıç, fezlekede 'dönemin Başbakanı' ifadesinin geçtiğini söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında da, böyle bir ifadenin fezlekede geçmediğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuştu.

Nazmi Ardıç, Fatih Belediye'si ve TOKİ  ihalelerindeki usulsüzlük iddiaları ile ilgili operasyonu gerçekleştirmişti. Operasyonda Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar da gözaltına alınanlar arasındaydı. 17 ve 25 Aralık operasyonunun ardından operasyonu yapan polis müdürlerinden Yakub Saygılı ve Mahir Çakallı haklarında açılan idari soruşturmalar kapsamında ihraç edilmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler