YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ilde dinleme operasyonu: Gözaltına alınan polisler var!
Mersin'de yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili gerçekleştirilen ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 27 kişiden 5'i tutuklandı.
O ilde dinleme operasyonu: Gözaltına alınan polisler var!
05 Haziran 2015 / 14:59 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 18:00

Geçen 1 Haziran'da Mersin merkezli olarak 24 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 56 kişiden 29'u emniyetteki sorgusunun ardından serbest bırakılırken, 27'si de dün sabah adliyeye sevk edilmişti. Şüphelilerden 5'i Cumhuriyet Savcısı tarafından serbest bırakılırken, 22'si tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkeme sevk edildi.

30 saat sürdü

Nöbetçi mahkeme, sanıkların yaklaşık 30 saat süren ifadelerin ardından Mersin KOM eski Şube Müdürü Suat Dağlı, yardımcısı Erdem Kanmaz ile birlikte polis memurları Ahmet Şanverdi, Hüseyin Avcı ve Bekir Kaymakçı'yı tutuklarken, 17 kişiyi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Tutuklanan 5 polis, 2013'te Mersin'deki GDO'lu pirinç operasyonunu gerçekleştiren ekibin içinde yer alıyordu.

Torba yapmışlar

Operasyonda serbest bırakılan emniyet mensuplarından İstihbarat Eski Şube Müdürü Ali Çengelci, adliye çıkışında açıklama yaptı. Birinci dalga operasyonunda da gözaltına alındığını hatırlatan Çengelci, "Bu sefer farklı bir yöntem uygulamışlar. Biraz istihbarat, biraz KOM, biraz asayiş, araya da bir sivil ve bir öğretmeni koymuşlar. Hepsiyle bir torba yapmışlar. Ama bu algı operasyonları tutmaz. Daha önce defalarca söylediğimiz gibi, bizim veremeyecek hesabımız yok" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler