YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O iki ülke de Türkiye'yi dinlemiş!
Almanya Türkiye'yi dinledi' iddiasını ortaya atan Alman Der Spiegel dergisine göre, ABD ve İngiltere de Türkiye'yi dinledi.
O iki ülke de Türkiye'yi dinlemiş!
31 Ağustos 2014 / 16:20 Güncelleme: 31 Ağustos 2014 / 16:25

Alman Der Spiegel dergisine göre, ABD ve İngiltere de Türkiye'yi dinledi. Washington'daki Türk Büyükelçiliği de dinlenen kurumlar arasında.

NSA Türk hükümeti hakkında bilgi topladı

ABD Ulusal Güvenlik Kurumu NSA'in Ankara'daki Türk hükümeti hakkında bilgi topladığını yazdı. Kaynak olarak ise ABD eski gizli servis çalışanı Edward Snowden'ın ifşa ettiği 2007 yılına ait çok gizli NSA belgeleri gösterildi.

Washington Büyükelçiliği de dinlemiş!

Dergide, Washington'daki Türk Büyükelçiliği ve New York'ta bulunan BM nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği'nin de dinlendiği kaydedildi.

İngiltere enerji sektörüyle ilgilenmiş

İngiltere'nin ise ülkenin enerji sektörüyle ilgilendiği ifade edildi.  Öte yandan, Türkiye'nin ABD ile ortak izleme faaliyetlerinde bulunduğu da yazıldı. Buna göre, Amerikalılar Türkiye'ye PKK ile mücadelede bilgi sağladı. Der Spiegel bu bilgi akışının sayısız PKK yöneticisinin öldürülmesini ya da tutuklanmasını sağladığını belirtti. Türkiye'nin ise bunun karşılığında Rusya ve Ukrayna'ya yönelik bilgi verdiği yazıldı.

Dinleme
 // hakan demir
Herşey beklenir bunlardan bence İsrail'de çıkar yakında dinleyenler arasında. Amerikadan gelen yeni c.başkanlığı uçağında detaylı arama yapılması lazım. Ne malum çıkar mı çıkar dinleme cihazı....
31 Ağustos 2014 17:00
16:37
 // Mesut
Türkiye'yi dinlemeyen ülke varmı acaba buna bakmak gerek...
31 Ağustos 2014 16:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler