YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O iddiaya Vali'den açıklama
Hataylılar'ın Suriyeliler'den rahatsız olduğu yönünde çıkan haberlere Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz açıklık getirdi...
O iddiaya Vali'den açıklama
28 Ağustos 2012 / 15:38 Güncelleme: 28 Ağustos 2012 / 16:01

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hataylılar'ın Suriyeliler'den rahatsız olduğu yönündeki iddiaların aynı merkezlerden yönetildiğini belirterek, ''Duyduklarımıza ihtiyatla yaklaşalım her hadiseye adeta bir yangın çıkarma memuru gibi koşan insanları ihtiyatla dinleyelim. Lütfen sağduyu'' dedi.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hataylılar'ın Suriyeliler'den rahatsız olduğuna ilişkin haberleri, ''Böyle bir iddia başta ben olmak üzere emniyet teşkilatımıza, jandarma teşkilatımıza, esasın Türkiye Cumhuriyeti'ne haksızlıktır'' sözleriyle değerlendirdi.

Vali Lekesiz, Suriyeliler'in Hataylı esnafı tehdit ettiği, parasını ödemediği yönündeki iddialar üzerine, ''Hatay halkı her konuda olduğu gibi bu konudaki haklarına da duyarlıdır. Her türlü olumsuzluğu 155'e bildirir. Bu konuda, yetkili makamlara bir tane bile müracaat yapılmamıştır. Böyle bir somut olaya rastlanılmamıştır'' dedi. 
(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler