YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O iddiaya Cumhuriyet'ten yalanlama geldi.
O iddiaya Cumhuriyet'ten yalanlama geldi.
14 Mart 2016 15:12
Ankara’da bombalı saldırıyı gerçekleştiren kişinin, Balıkesir Üniversitesi öğrencisi S.Ç.D. olduğu öne sürüldü. Canlı bombanın Cumhuriyet gazetesinde çalıştığı ve gazetenin otoparkında gizlendiği iddia edildi. İddiaya gazeteden yalanlama geldi.

37 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren kişinin, ilk bulgulara göre, Balıkesir Üniversitesi'nde Turizm Otelcilik bölümünde okuyan S.Ç.D. olduğu belirlendi.

PKK ÜYELİĞİNDEN YARGILANDI

Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan D., 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, PKK terör örgütü üyeliği ve propogandası suçundan da yargılanıyordu.

HDP'NİN AVUKATI SAVUNMUŞ

D. ile birlikte H.S., K.S., S.S. isimli üç kardeş ve Y.A. adlı üniversite öğrencisinin son duruşması Aralık 2015′te yapılmış ve dava karar için ertelenmişti. Davada D.'in avukatlığını HDP'li Hüseyin Boğatekin yapmıştı.

CUMHURİYET GAZETESİNİN OTOPARKINDA GİZLENDİ İDDİASI

Sosyal medyada S.Ç.D.'nin, terör suçundan serbest kaldığı dönemde Cumhuriyet gazetesi için serbest muhabirlik yaptığı iddia edildi.

Canlı bombanın Cumhuriyet gazetesinin otoparkında saklandığı ve aramalarda yine Cumhuriyet gazetesinin basın kartı ile sıyrıldığı iddia edildi.

YALANLAMA GELMEDİ

Cumhuriyet Gazetesi'nden söz konusu iddiaya yalanlama geldi.

İşte gündeme bomba gibi düşen o iddia:

rs1-646.jpg

 

SABAH

 // fatih
Bu somut bir delil midir ki. Hani somut delil olmadığı için salıvermişti aym bunları Şimdi ne diyecekler? ...
14 Mart 2016 Pazartesi 17:04
 // Rasim DUMAN
Bu iddianin gayet etraflica arastirilacagindan herkes emin olsun. Suc subuta erdigi zaman, soyleyecek cok sozumuz olacak insallah....
14 Mart 2016 16:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler