YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O hainin kimliği belirlendi
Bayrak direğine tırmanan o hainin kimliği parmak izi taraması yapılarak belirlendi. Bir kişi gözaltına alınırken. 2'si rütbeli 4 asker hakkında da soruşturma başlatıldı
O hainin kimliği belirlendi
11 Haziran 2014 / 11:20 Güncelleme: 11 Haziran 2014 / 11:38

Sabah'ta yer alan habere göre, Lice 'de 2 kişinin ölümünü protesto gerekçesiyle Diyarbakır'da yürüyüş yapan kalabalık arasından sızarak 2. Taktik Hava Kuvveti Komutanlığı gönderindeki Türk bayrağını indiren provokatörlere, MOBESE kameraları ve parmak izlerinin incelenmesiyle ulaşıldı. Kamera görüntülerini inceleyen güvenlik güçleri, olay öncesinde yüzü açık olan göstericileri izlemeye aldı. Ardından da yüzünü kapatarak bayrağı indiren kişileri belirledi.

Provokatörün kimliği, bayrak direğindeki parmak izlerinden tespit edildi.

Bayrağı indiren kişinin daha önce konuştuğu 4 kişi de güvenlik kameralarından belirlendi.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
Adliyeye sevk edilen 5 kişiden 4'ü serbest bırakılırken, bir kişi hakkındaki gözaltı süresi de uzatıldı. Bu kişi yeniden emniyete götürüldü.

Soruşturmanın, toplam 25 yıla kadar hapis cezası öngörülen "terör örgütü adına suç işlemek", "devletin egemenlik alametlerini aşağılamak" gibi suçlarla ilgili maddeler üzerinden yürütülüyor.

4 Askere de soruşturma

Bu arada 2'si rütbeli 4 asker hakkında 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı'nca da "Görevi ihmal, üstten emir ve talimat beklemeden nöbet yerini terk etmek" suçundan ayrıca soruşturma başlatıldı.

Nöbetçi askerlerin ilk ifadesinde, "Soğukkanlı davranmamız, provokasyonlara karşı dikkatli olmamız uyarısı yapıldı" dediği öğrenildi.

16:51
 // HANİ KİMLİK
Ne isim, ne de nereli olduğu yazılı. Arkadaşın dediği gibi; eldiven giymişse, burun ucu iziyle mi tesbit etmişler? Bu provakatör Kürt falan olamaz. Olsa olsa DHKP C'lidir. Bir de bizim o kadar çok hassas yerlerimiz varki, provakatörler için bulunmaz bir nimetiz. Bu kadar allerjik olmak, bir hastalık belirtisi değil mi?...
11 Haziran 2014 16:51
Eldiven ?
 // hüsnü çebi
Adam eldivenle tırmanıyor fotoğraflara göre, parmak izini nerden tespit etmişler ?...
11 Haziran 2014 Çarşamba 14:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler