YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"O gelirse ben giderim"
AK Parti başörtüsünde çözüm için CHP, MHP ve BDP’nin kapısını çalacak. Başbakan, “Görüşmelerde konu tüm yönleri ile ele alınacak, netice kamuoyu ile paylaşılacak” dedi
"O gelirse ben giderim"
20 Ekim 2010 / 07:03 Güncelleme: 20 Ekim 2010 / 07:34

Başbakan Erdoğan, Yunanistan ziyareti sırasında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesinin söz konusu olmadığını söyledi. Yunan Skai televizyonuna konuşan Erdoğan, “Çok açık konuşmayı severim. Asla gizli ajanda sahibi olmadım” diye başladığı sözlerine Atina’da Akdeniz İklim Değişikliği buluşmasına davet edildiğini hatırlattı. Sadece Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu ve Malta Başbakanı ile üçlü bir görüşme yapılacağını ifade eden Erdoğan, “Fakat bir gerçeği özellikle söylemem lazım. Aynı toplantı İsrail Başbakanı gelecek olursa, orada ben olmam. Böyle bir görüşmeyi filan da asla kabul etmem mümkün değil” dedi. İsrail’in Mavi Marmara baskınını hatırlatan Erdoğan, bu katliamı gerçekleştiren askerlerle gurur duyduğunu söyleyen bir başbakanla görüşmeyeceğini vurguladı.

 YUNANİSTAN: NETANYAHU YOK

Erdoğan, şunları söyledi: “Bu konularda olumlu adım atmadığı sürece de benim ve arkadaşlarımın kendileriyle görüşmesi mümkün değildir. Ekibiyle görüşmeleri mümkün değildir. Asla böyle bir şeyi yapamayız, yapamazlar. Çünkü, milletimin onurunu biz kimseye çiğnetmeyiz, ezdirmeyiz. Bunu bir defa bilmesi lazım. Bu şımarıklığın bedelini ödemeleri lazım. Biz bu devlet terörüne karşı sessiz kalamayız.” Başbakan, Finlandiya’ya giderken ise, Yunanistan’a ‘’Netanyahu, zirveye katılacaksa orada benim olmam’’ dediğini açıkladı. Erdoğan, ‘’Netanyahu’nun katılmayacağına dair haberi aldık. Yeni bir gelişme olmazsa, zirveye katılacağım’’ dedi.  (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler