YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O gazete ve TV'ler cenaze törenine alınmadı
Başbakanlık, şehit savcı Kiraz'ın cenaze töreniyle ilgili Flaş bir karar aldı. Teröristlerin şehit Savcının başına silah dayadığı o fotoğrafı yayınlayan medya gruplarının hiçbiri cenaze törenine alınmadı.
O gazete ve TV'ler cenaze törenine alınmadı
01 Nisan 2015 / 12:17 Güncelleme: 01 Nisan 2015 / 15:27

Başbakanlık kaynakları o fotoğrafı basan yayın kuruluşlarının terör propagandasına alet olduğunu belirterek teröriste terörist bile diyemediklerini hatırlattı. O fotoğrafların şehit Savcının ailesini, yargı camiasını ve tüm Türkiye'yi derinden sarstığı vurgulanırken medya etik kurallarının çiğnendiği Değerlendirmesi yapıldı. Kaynaklar, cenazeye Katılan vatandaşların söz konusu medya kuruluşlarına tepkili olduğunu belirtirken, karar gazetecilerin güvenliği de düşünülerek alındı.

İşte o medya grupları

Başbakanlığın aldığı karara göre DHKP-C'li teröristlerin propaganda amaçlı fotoğrafını yayınlayan, Doğan Grubu'na ait yayın organları (Hürriyet, Radikal, Posta, CNN Türk, Kanal D) İMC TV, Samanyolu TV, Bugün TV, Zaman, Bugün, Millet, Taraf, Sözcü, Ortadoğu, Yeniçağ, Cumhuriyet ve Birgün gazeteleri gibi basın organları cenaze törenine alınmadı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler