21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,939
 • BIST94.552
 • Dolar4,7378
 • Euro5,4908
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2357
 • İstanbul22 °C
 • Ankara15 °C
 • İzmir22 °C
 • Konya15 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya21 °C
 • Diyarbakır18 °C
 • Bursa21 °C
 • Kayseri11 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa22 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O Emniyet Müdürü taburcu oldu
Bingöl'deki terör saldırısında yaralan Emniyet Müdürü Atalay Ürker, tedavi gördüğü Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinden taburcu edildi
O Emniyet Müdürü taburcu oldu
17 Kasım 2014 / 15:30 Güncelleme: 17 Kasım 2014 / 16:22

Bingöl'deki terörist saldırıda yaralanan Emniyet Müdürü Atalay Ürker konuştu.

Operasyonlar sonrasında ikinci kez hayata döndüğünü belirten Ürker, "Şu anda bile kalksam, ilk gideceğim yer yine Bingöl olur. Bizi arkadan kurşunlayan insanları Allah ıslah etsin. Devletimiz büyüktür, devletimize gelip sığınmalarında fayda var" dedi. 

Ürker, "Orada halkla ilişkilere önem verilmeli. Vatandaşımızı devletimizin lehine kazanmak açısından bu çok değerli. Ben de zaten böyle bir çalışmaya girdiğim için böyle bir saldırıya uğradım" diye konuştu.

Ürker, 39 gün süren tedavinin ardından taburcu edildiği Ankara Numune  Eğitim ve Araştırma Hastanesinden çıkmadan önce soruları yanıtladı. 
 
Bingöl'de 9 Ekim'deki terörist saldırıda ağır yaralandığını belirten  Ürker, "Pek kendimde değildim, şimdi kendimdeysem bu ikinci hayat sayılabilir"  ifadesini kullandı.

Saldırıda yere yığıldığını anlatan Ürker, "Sonraki süreçte, Bingöl  Devlet Hastanesinde yapılan müdahalelerin de çok yerinde olduğu belirtiliyor.  Şimdi tekrar sağlığıma kavuştuğum için çok çok mutluyum. Neden? Çünkü, en azından  kalan ömrüm, eşime ve çocuğuma sahip çıkma yönünde çok değerli" diye konuştu. 
 
GÖZÜMÜ AÇINCA VÜCUDUMU KONTROL ETTİM
 
Olay sonrasında ilk gözünü açtığında vücudunu kontrol ettiğini ifade eden Ürker, şunları kaydetti:

"Baktım ve denedim, ayaklarımı kollarımı oynattım. Kendime ve  doktorlarıma güveniyordum. Çünkü, beni ölümden kurtardıklarına göre sonraki aşamada da iyileştireceklerini biliyordum. O nedenle durumu soğuk kanlılıkla  karşıladım. 
 
Şu an kendimi çok iyi hissediyorum ve çok mutluyum. Üst beden olarak  tamamen sağlıklıyım, bacaklarımla ilgili de fizik tedavi göreceğim. Her geçen gün  iyileşme var, bunun sonucunda da tamamen ayağa kalkacağım." 

KALKSAM İLK GİDECEĞİM YER BİNGÖL OLUR

İyileştikten sonra mesleğine tekrar dönmek istediğini vurgulayan  Ürker, "Şu anda bile kalksam, ilk gideceğim yer yine Bingöl olur" dedi. Ürker, mesleğini yaparken bir gün bile korku hissetmediğini dile  getirerek, duygularını şöyle aktardı: "Neredeyse 40 yıldır meslek hayatım var ve mesleğimi seviyorum. Yine  gider orada çalışırım. Mesleğim ne gerektiriyorsa, nerede görev yapmam  gerekiyorsa orada olurum. 

VATANDAŞIMIZI KAZANMAK İSTEDİĞİM İÇİN SALDIRIYA UĞRADIM

Devletimizin birlik ve beraberliği açısından o bölgeye mutlaka verilen  görevlere tüm arkadaşlarımız seve seve gitmelidir. Orada, halkla ilişkilere önem  vermeliler. Vatandaşımızı devletimizin lehine kazanmak açısından bu çok değerli.  Ben de zaten böyle bir çalışmaya girdiğim için böyle bir saldırıya uğradım.  Çünkü, vatandaşın devlet tarafından kazanılması istenilmiyordu. Bu manada, bizi  arkadan kurşunlayan insanları Allah ıslah etsin. Devletimiz büyüktür, devletimize  gelip sığınmalarında fayda var. Devletimiz affedicidir." 

Emniyet Müdürü Ürker, tedavi sürecinde kendisini arayan ya da ziyarete  gelen başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bakanlar ve milletvekilleri olmak  üzere sağlık çalışanları ve aile yakınlarına teşekkürlerini sundu. 

GEREKİRSE KANIMIZI YERE DÖKMEYE HAZIRIZ

Ürker'in eşi Yüksel Ürker de çok zor günler geçirdiklerini belirterek,  olayı ilk duyduğunda çok korktuğunu ve endişelendiğini söyledi. Gözyaşlarını  tutamayan Yüksel Ürker, "Çok şükür Allah eşimi bize bağışladı. Zor zor günlerdi,  hatırlamak istemiyorum" diyerek duygularını ifade etti. 

OĞLU DA POLİS

Ürker'in emniyet mensubu oğlu Atilla Ürker de 15 yıldır babasıyla aynı  yolda görev yaptığını dile getirerek, polis olmasında babasının çok büyük bir  etken olduğunu söyledi. Mesleğini severek yaptığını ve şu anda Ankara'da görevli olduğunu  anlatan Atilla Ürker, "İki yıl önce Tunceli'deydim. Burnum kanamadan geldim ama  babamın başına böyle bir olay geldi. Hala ayaktayız ve ayakta kalacağız. Bu  kalleş saldırıyı yapanları Allah ıslah etsin" dedi. 

Ürker, tüm emniyet teşkilatının görevinin başında olduğunun altını  çizerek, "Babam ve biz bundan sonraki kalan ömrümüzde bu teşkilat için gerekirse  kanımızı yere dökmeye razıyız" diye konuştu. 

HEKİMLERE ŞİİR

Öte yandan emniyet mensubu olmanın yanı sıra şiir de yazdığını  belirten Bingöl Emniyet Müdürü Ürker, baskı aşamasında olan kitabının Ankara'da  tedavi olurken yayımlandığını söyledi. 

Yaklaşık 600 şiiri bulunduğu anlatan Ürker, bir yakınının yanında  refakatçi kaldığı dönemde hekimlere yönelik "Ümidim doktor" isimli bir şiir  yazdığını dile getirdi. Bu şiiri, tedavisini üstlenen hekimlere okuyan ve  kitabını imzalayarak doktorlara hediye eden Ürker, son yaşadığını günleri konu  alan yeni şiirler yazacağını söyledi. 

TEDAVİ ORADA DEVAM EDECEK

Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf  Şahin ve Başkomiser Hüseyin Hatipoğlu, 9 Ekim'de izinsiz gösteri sırasında hasar  gören iş yerlerini gezdikleri sırada teröristlerin saldırısına uğramıştı.  Saldırıda Şahin olay yerinde, Hatipoğlu kaldırıldığı Bingöl Devlet Hastanesinde  şehit olmuştu. Bingöl'deki saldırıyla ilgili gözaltına alınan 10 kişiden Ali K, Umut  Savaş K. ve Erhan Ş. tutuklanmıştı. 
 
Ürker, rehabilitasyon için Gülhane Askeri Tıp Fakültesi (GATA) bünyesindeki  TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezine götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler