YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"O" dolandırıcı yakalandı
"O" dolandırıcı yakalandı
24 Aralık 2010 20:02
ATM'lere yerleştirdiği düzenekle 11 ilde 80 bin lira dolandıran şahıs uzun bir kovalamacanın ardından yakalandı.

Banka ATM'Lerine yerleştirdiği düzenek ile 11 ilde toplam 80 bin TL dolandıran kişi, Osmaniye'de tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, bir istihbaratı değerlendiren Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Murtaza Ö. (39) yönetimindeki 80 FZ 532 plakalı otomobili D-400 karayolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde durdurmaya çalıştı. Polislerin dur ihtarına uymayarak kaçan zanlı, kovalamaca sonucu yakalandı.

Zanlının yapılan sorgulamasında, Osmaniye, Çankırı, Adana, Çorum, Kahramanmaraş, Hatay, Rize, Gümüşhane, Zonguldak, Ordu ve Gaziantep'te üç farklı bankaya ait ATM'lere kurduğu düzenek ile toplam 80 bin TL dolandırdığı, Çorum ve Zonguldak Emniyet müdürlükleri tarafından da arandığı tespit edildi.

Bu arada, zanlının kiralık otomobillerle il il dolaştığı, çok sık cep telefonu hattı değiştirdiği, banka önlerindeki güvenlik kameralarına yakalanmamak için de şapka ile kendini gizlediği belirtildi.

ATM'lerde kartın herhangi bir işlem yapmasına izin vermemek için sıkışmasını sağlayan özel bir düzenek hazırladığı belirtilen zanlının özellikle çocuk, yaşlı, emekli ve yardıma muhtaç kişileri hedef alarak, yardım etme bahanesi ile şifrelerini öğrendiği bildirildi. Kartın sıkıştığını söyleyen zanlı, kart sahipleri uzaklaşınca da hesapta bulunan paraları çektiği öğrenildi.

Zanlı, Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece ''dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık'' suçlarından tutuklandı.
 Bu arada, olayla ilgili bir kişinin de yakalanması için operasyon başlatıldığı bildirildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler