YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"O dizinin senaryosu tesadüfi değil"
"O dizinin senaryosu tesadüfi değil"
06 Kasım 2013 11:40
Bir televizyon programında konuşan Şamil Tayyar, televizyon dizileriyle ilgili çarpıcı bir tespitte bulundu, hatta bir dizinin de ismini verdi.

AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, TV ekranlarında yer alan bazı dizilerin Türk aile yapısını bozmak kastıyla bilinçli olarak kurgulandığını belirtti.

Tayyar, bir dizinin de ismini verdi. Kavak Yelleri dizisinde yaşananların Türk aile yapısına kesinlikle uygun olmadığını söyleyen Şamil Tayyar, bu tür dizilerle Türkiye'ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışıldığını ifade etti.

Şamil Tayyar konuyla ilgili şöyle konuştu:

"Batı, Türkiye’deki aile yapısını dinamitlemek için değişik araçları kullanmaya başladı. Bunlardan birisi kitle iletişim araçları. Ben iletişim uzmanıyım. Bugün birçok önemli kanalda yayınlanan dizilerin senaryolarının tesadüfen kurgulandığını düşünmüyorum. Bir kısmının, reyting amaçlı, para kazanmak amaçlı olabilir. Ama bir bölümünün de her ne kadar, yerli yapımcılar bu kaygıyla çıkmış olsa bile arkasındaki iradenin Türk toplum yapısını bozmaya yönelik bir senaryoyu hayata geçirmek istediğini düşünüyorum.

"Kavak Yelleri de o dizilerden biri"

Örnek olsun diye söyleyeyim; Kavak Yelleri dizisi. Bu dizi bir proje diziydi. Bir grup genç, kızlar erkekler aynı evde kalıyorlar, birbirlerine aşık oluyorlar, yatak sahneleri geliyor… O ev ortamında gençlerin hayatını anlatan bir dizi.

O diziyle ve benzer dizilerle Türkiye’ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışılıyor. Bu hayat tarzının özellikle büyükşehirlerde giderek yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz. Bu bir genel anlayışa, hayat tarzına dönüşürse, şu ana kadar övgüyle söz ettiğimiz Türk aile yapısı büyük bir şekilde bundan zarar görür."

 

STARGAZETE

00:17
 // KRİMİNALE GÖTÜREN SÜBLİMİNAL
Yukarıdaki face'den yazan küfürbaz, ağzı bozuk kişi, küfür etmese, önemli bir konuya değiniyor. Gerçekten de, Stv dizileri, diğer ahlaksız diziler kadar zararlı. Ahlaken zarar vermese de, embesil bir kitle oluşturuyor. O ne öyle, küçücük çocuk, şeytan rolünde oynatılıyor. Bu stv dizileri yüzünden, yaşlı anam, paranoyak oldu. Anama bunlar, yalan, senaryo desem de boş. İslam, bu şekilde öğretilmez....
07 Kasım 2013 00:17
20:22
 // TV REKLAMLARI DA ÖYLE
Tv reklamlarının da, bu dizilerden farkı yok. Hele reklam içindeki reklamları hiç ağzım varmıyor söylemeye. Bilinç altına, sapık düşünceler salgılanıyor....
06 Kasım 2013 20:22
BENZERLİK
 // KOMODOR112
FOX TVDE DENİZ YIDIZI ADLI DİZİYİDE AY ŞEKİLDE DĞERLENDİREBLİRSİNZ...
06 Kasım 2013 Çarşamba 12:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler