YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O dekan istifa etti
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, Cumhurbaşkanlığı karşılama törenindeki askerlerle ilgili sosyal medyada yayımladığı ve daha sonra kaldırdığı paylaşımına tepkiler nedeniyle dekanlık görevinden istifa etti.
O dekan istifa etti
17 Ocak 2015 / 18:54 Güncelleme: 17 Ocak 2015 / 18:58

Herken yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medya paylaşımının kastının dışında değerlendirildiğini belirterek, "Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret, aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez" ifadesini kullandı.

"Çalışmalarım yerine paylaşımla anılmak üzüntü verici"

Herken, görev süresince PAÜ'de tıp eğitiminin kalitesini artırmaya yönelik bir çok yeniliğe imza attıklarını, bu çalışmalarının ve yaptıkları ilklerin yerine bir sosyal medya paylaşımıyla anılmaktan üzüntü duyduğunu belirtti.

Prof. Dr. Herken, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Düşünce dünyamın yazılı ve görsel medyada yansımalarına bakıldığında milletimizin tarihine, manevi değerlerine ve T.C. Devleti'nin temsil noktasında bulunan Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret, aşağılama veya istihza içeren tek bir beyanım olmamıştır, gösterilemez. Bu tweeti paylaşırken amacım medyaya yansıtılmaya çalışıldığı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil eden Cumhurbaşkanımızın makamını itibarsızlaştırmak olmadığı gibi mensubu olmaktan gurur duyduğumuzun milletimiz ve şanlı tarihimizle de alay etmek değildir."

Paylaştığı tweetin PAÜ'de rektör seçimlerini etkilemeye yönelik malzeme yapıldığını savunan Herken, açıklamasını "Sorumluluk gereği şahsım üzerinden üniversitemizin hedef gösterilmemesi ve başka gayelere hizmet etmemesi adına dekanlık görevinden ayrılıyorum. Çalışmalarıma psikiyatri kliniği öğretim üyesi olarak devam edeceğim" ifadeleriyle tamamladı.

1-603.jpg

geciken adalet
 // Ömer
farkında iseniz 28 şubatın gizli tahrikçisi,ve kışkırtıcısı N.ılıcak ile aynı kafandan ve aynı şablondan çıkan paralel bir söyleme sahip.aslında bunların nasıl doçent,prof oldukları çok iyi araştırılmalıdır.tıpkı kendisine vahy ile soru-cevapların geldiğini iddia edip,çaldıkları soru-cevaplarla hakedenlerin değil sadece biat ve hizmet kültürüne kayıtsız şartsız uydukları için kamu kurumlarına yerleştirilen haşhaşin gurubu gibi hemen bunlar için de soruşturma başlatılmalıdırki,hak yerini bulsun....
17 Ocak 2015 Cumartesi 23:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler