YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O da CHP'den adaylık istiyor...
O da CHP'den adaylık istiyor...
06 Nisan 2011 12:57
Birçok Ergenekon sanığı gibi, eski Türk Metal Sendikası genel başkanı Mustafa Özbek’in de, CHP’den milletvekili adaylığı peşinde olduğu ortaya çıktı...

Ergenekon soruşturması kapsamında, “terör örgütüne üye olmak” ve “darbe planlamak” suçlamasıyla 22 ay tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Mustafa Özbek, Kırıkkale’den CHP adaylığı için parti genel merkezinin yaptırdığı kamuoyu yoklamasının sonuçlarını beklediğini açıkladı...

 

 

 

 

Mustafa Özbek, Kırıkkale-Ankara karayolu üzerinde bulunan Kayadibi Dinlenme Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi, adaylığı konusunda açıklama yaptı.

Bu seçimin, Türkiye’nin kader seçimi olacağını belirten Özbek, "Türkiye bulunduğu coğrafyada lider ülke olma durumuna sahip olması gerekirken, bugün bir takım emperyal güçler tarafından kullanılan bir ülke durumundadır. Bu genel seçimde 9 yıldır Türkiye’yi bu noktaya getiren bu iktidarı yüce Türk milleti uzaklaştırmasını bilecektir. İktidar kanadından milletvekilleri tahminleri yapılırken, 300’lere kadar düştüler, bu daha da düşecektir. Halkımız uyanmalıdır" dedi.

 

CHP’DEN ADAYLIĞI

 

Kırıkkale’de CHP’den milletvekili aday adaylığı konusunda açıklama yapan Özbek, "CHP Genel Merkezi tarafından kamuoyu yoklaması yapılıyor. Kırıkkale halkı böyle bir görev verirse, başımızın üstünde yeri var" dedi. Kırıkkale’nin hizmetinde 40 yıldır çalıştığını hatırlatan Mustafa Özbek, "Halkımız bizi bekliyor. İnşallah kamuoyu yoklamasından da güzel bir sonuç çıkar. CHP Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu da halkımızın isteğini geri çevirecek değildir" diye konuştu.

Mustafa Özbek, milletvekili seçilmesi halinde Kıarıkkale halkının gözü kulağı olacağını anlatırken de "Meclis’te bir boz toprak sesi istiyorsanız beni seçin ve gerisine karışmayın. Hizmet bizden, o Meclis’te masaya vuracak sizin hemşeriniz olacak. Verdiğiniz gücü kullanmazsam namerdim" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler