YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O cemaat Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı
10 Ağustos’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimi için dört gün kala İskenderpaşa Cemaati'nin Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceği açıklandı.
O cemaat Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı
06 Ağustos 2014 / 23:00 Güncelleme: 07 Ağustos 2014 / 07:37

İskenderpaşa Cemaati'nin lideri Esad Coşan'ın hayatını kaybetmesinin ardından yerine geçen oğlu Muharrem Nureddin Coşan, 10 Ağustos'ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cemaat olarak destek verecekleri ismi açıkladı.

2011 yılında gerçekleşen seçimlerde MHP'yi destekleyeceklerini "Bozkurtlara fırsat ver, yol ver, OY ver" cümleleriyle açıklayan Coşan, Köşk seçimleri için yaptığı açıklamada, "Önümüzde her ne kadar mahiyetini idrak edemesek de, eni, boyu ve derinliği ısmarlama tarif edilmiş bir seçenek düzeneği var. Bu düzenek şartları içinde özlemini çektiğimiz beşeri haklarımıza, sahip olduğumuz muteber ve müstesna dünya görüşümüze daha yakın olması ve etkili işler yapması ihtimali adına Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 10 Ağustos 2014 Pazar günü destek olmaya niyet ettik." diyerek Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıkladı.

İşte merhum Esat Coşan'ın evladı ve İskenderpaşa Cemaati'nin hocası olarak bilinen Muharrem Nureddin Coşan'ın Köşk açıklaması:

Atalarımın özü, kökeni, fedakârlıkları, hizmetleri ve gayretlerimiz itibariyle bu coğrafyada kendini ifade hakkını kullanmam, görüşlerimi dileyenlerle paylaşmam normaldir, doğaldır.

Bu çerçevede nasihatlerimden azami istifade için iyi niyet; duru, saf, zinde, tarafsız bir muhakeme becerisi ön şartlardandır.

Biz meyve ağacına benzetiliriz. Gölgemize sığınan, rahatlayan, huzur bulan, meyvemizi yiyen, çorbamızdan da içmiş insanımız çoktur. Ama, biz AKP'li değiliz. Biz MHP'li değiliz. Biz CHP'yi de biliriz, Hacı Bektaş Veli pirimiz. Biz, bu coğrafyanın SAĞDUYU'lu özüyüz.

Önümüzde her ne kadar mahiyetini idrak edemesek de, eni, boyu ve derinliği ısmarlama tarif edilmiş bir seçenek düzeneği var. Bu düzenek şartları içinde özlemini çektiğimiz beşeri haklarımıza, sahip olduğumuz muteber ve müstesna dünya görüşümüze daha yakın olması ve etkili işler yapması ihtimali adına Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 10 Ağustos 2014 Pazar günü destek olmaya niyet ettik.

Khayr ve bereketli neticelere vesile olması için gayret ve dua içindeyiz.

Selamlarımla,

Muharrem Nureddin Coşan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler