YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O bakanlar gidiyor mu?
Dört bakanın “gidecekler” listesine alındığı iddia ediliyor. Görevden alma ve kabine içi kaydırmalarla birlikte 10 bakan değişecek.
O bakanlar gidiyor mu?
19 Aralık 2013 / 07:23 Güncelleme: 19 Aralık 2013 / 07:28

Siyasi kulislerde, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yarın TBMM Genel Kurulu'ndaki 2014 Bütçe Yasa Tasarısı görüşmelerin ardından yapacağı revizyonun kapsamının genişlediği konuşuluyor. Erdoğan'ın 26 Aralık'ta Çankaya Köşkü'ndeki olağan haftalık görüşmesi sonrası yapacağı iddia edilen kabine revizyonunun bir hafta öne çekildiği ifade ediliyor.
Erdoğan'ın bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmesinde, taslak listeyi sunması bekleniyor. Üst düzey bir parti yöneticisi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamasının ardından "Bu siyasi bir operasyondur. Arkasında kimler var biliyoruz, ortaya çıkarılacak. Kabinede 3-4 bakan değil, genel revizyon yapılacak. Bu cuma veya en geç Pazartesi günü açıklanacak" dedi.

Konuşulan isimler

Kabine revizyonunda yerel seçimlerde Hatay'da aday gösterilen Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ veya Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop'un, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yerine Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın, Gaziantep için aday gösterilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yerine Fazilet Dağçı Çığlık veya Halide İncekara'nın adı geçiyor. Milli Savunma Bakanlığı'nın yanı sıra son operasyonlarda oğulları gözaltına alınan Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar, Muammer Güler ve Egemen Bağış'ın yerine ise Mahir Ünal, Nurettin Canikli, Haluk İpek, Lütfü Elvan, Mevlüt Çavuşoğlu ve Ahmet Aslan'ın isimleri geçiyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler