YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ankette bile Erdoğan fark atıyor!
Ulusalcı kimliği ile bilinen Gezici Araştırma Şirketi'nin anketine göre Köşk seçimine günler kala Erdoğan ve İhsanoğlu arasındaki fark kapanacak gibi değil...
O ankette bile Erdoğan fark atıyor!
21 Temmuz 2014 / 15:30 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 15:36

10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi anketlerdeki durum dikkat çekiyor.

MHP ve CHP başta olmak üzere 9 partinin desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu genel sonuçlarda Recep Tayyip Erdoğan'ı geçemiyor.

Aksine Başbakan Erdoğan'ın oy oranı seçimler yaklaştıkça artış gösteriyor ve böylece adaylar arasındaki fark da açılıyor.

Son rakamlar

Gezici Araştırma Şirketi, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili, 12-13 Temmuz tarihleri arasında 36 ilde 3.292 katılımcıyla bir anket gerçekleştirdi.

Ankette seçmenlere, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi.

Seçmenlerin yüzde 53,4'ü Başbakan Erdoğan yanıtını verirken; yüzde 38,4'ü Ekmeleddin İhsanoğlu dedi. HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş ise tüm anketlerde olduğu gibi yüzde 10'u aşamadı.

rs1-040.jpg

Liderlik özelliğine sahip aday: Erdoğan

Ankette, "Hangi Cumhurbaşkanı adayının liderlik özelliği daha yüksek?" sorusuna ise, yüzde 69, 4 oy oranıyla Recep Tayyip Erdoğan yanıtı verildi.

rs2-015.jpg

Ülkeye en faydalı aday: Erdoğan

Seçmenlere "Hangi adayın ülkeye daha faydalı olacağına inanıyorsunuz?" sorusu da soruldu. Başbakan Erdoğan, yüzde 57,7 oy oranıyla yine ilk sırada yer aldı.

rs3-008.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler