YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O Albay TSK'dan ihraç edildi
Adana’da MİT TIR’larının aranması olayında tutuklanan ve halen cezaevinde olan dönemin Adana Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ihraç edildi.
O Albay TSK'dan ihraç edildi
03 Şubat 2016 / 07:22 Güncelleme: 03 Şubat 2016 / 11:46

Adana’da MİT TIR’larının aranması olayında tutuklanan ve halen cezaevinde olan dönemin Adana Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ihraç edildi. Karar, İçişleri Bakanı Efkan Âlâ’nın imzasıyla dün yürürlüğe girdi.

KARAR 2 AY ÖNCE VERİLDİ

Jandarma Genel Komutanlığı Disiplin Komisyonu’nun Çokay’ın TSK’dan ihraç edilmesine dair kararı iki ay önce verdiği belirtildi.

Karar önce Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi’nin onayından geçti ve mevzuat gereği İçişleri Bakanlığı’na bildirilmek üzere 1 ay önce Genelkurmay Başkanlığı’na gönderildi. Bakan Âlâ, Çokay’ın ihraç edilmesine ilişkin kararı dün imzaladı.

 

HABERTÜRK

bir an önce gereğini yapıp,temizleyin...!!!
 // Muhafız
Gnk. Kur. Bşk. 'lığı;bunun gibi Fetö terör örgütü mensubu vatan hainlerini bir an önce tespit edip,TSK.'dan ilişkilerini kesip,yasal işlem başlatarak haklarında kanuni işlemler başlatılmalıdır.Bu vatana ihanet eden vatan hainlerine karşı en ufak tereddüt dahi gösterilmeden;gereği yapılıp,içeri atılmalıdır...!!!ibreti âlem için vatanına ihanet eden vatan hainlerine karşı tereddüte asla mahal olmamalıdır...!!!...
03 Şubat 2016 Çarşamba 18:07
Ulkemizde
 // uykucu
adalet malesef cok gec tecelli ediyor....
03 Şubat 2016 Çarşamba 09:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler