YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O akademilere operasyon
O akademilere operasyon
09 Mart 2012 23:58
Öcalan'nın avukatlarının kurduğu siyaset akademilerine operasyon
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri terör örgütü PKK'ya adam yetiştirmek amacıyla Teröristbaşı Abdullah Öcalan'nın avukatları vasıtasıyla kurulan siyaset akademilerine operasyon düzenledi.

Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonlarda 18 kişi gözaltına alınırken ev ve eğitimlerin verildiği yerlerde çok sayıda örgütsal döküman ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, yakalanan zanlıların ev ve eğitim yerlerinde, örgütsel eğitim amaçlı kullanılan dergi ve kitaplar, bilgisayarlar, hard diskler, çok sayıda örgütsel doküman, örgüt mensuplarına ait fotoğraflar ve posterler, cep telefonları, dijital fotoğraf makinaları, flaş bellekler, sim kartlar, CD, DVD ve hafıza kartları ele geçirildi.

Siyaset akademilerinin Öcalan'ın talimatlarıyla açılarak işlerlik kazandığı, akademilerin resmi olarak siyaset akademisi veya siyaset okulu adında bir siyasi partinin bünyesinde açıldığı belirtiliyor. Siyaset akademilerinde terör örgütünün ideolojisi doğrultusunda kadro eğitimi verdiği kaydediliyor. Eğitime katılanların Diyarbakır ili ve ilçelerindeki çeşitli dernek, siyasi parti, yerel yönetim çalışanları ile çeşitli sivil toplum kuruluşları çalışanları olduğu ve yerel kadro olarak adlandırılıyor.

Kürt vatandaşların dininin istismar edilerek sözde dinlerinin zerdüştlük olduğu konularının işlendiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Verilen eğitimlerin bir amacının da terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmaktan yakalanan ve tutuklu bulunan örgüt mensuplarının yerlerini doldurmaya çalışmak olduğu, Eğitimlerin temel amacının, terör örgütünün nihai hedefi olan demokratik konfederal yapının ve demokratik özerkliğin bütün kurum ve kuruluşlarda hayata geçirilmesinin sağlanması olduğu, Yasadışı bölücü terör örgütüne yönelik operasyonel çalışmalar aralıksız ve kararlı bir biçimde, vatandaşlarımız ve tüm devlet kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde sürdürülmektedir."

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler