YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'in yüzde 97'si kontrol altına alındı
Nusaybin'in yüzde 97'si kontrol altına alındı
02 Haziran 2016 11:30
Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Mardin’in Nusaybin ilçesinin yüzde 97’si kontrol altına alındı. Operasyonun sürdüğü ilçe, güne İstiklal Marşı ile uyandı. Güvenlik güçleri tarafından çalınan İstiklal Marşı, ilçenin dört bir yanından duyuldu.

Nusaybin’de terör örgütü PKK mensupları tarafından kazılan hendek, kurulan barikat ve tuzaklanan patlayıcılar ile gerçekleştirilen terör eylemleri yüzünden 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor.

Yasağın ilan edilmesiyle birlikte asker ve polisin katılımıyla başlayan “Atmaca 7 Müşterek Özel Birlik Operasyonu”nun da tüm hızıyla devam ettiği ilçenin yüzde 97’si kontrol altına alındı. Kontrol altına alınan bölgelerdeki binaların yüzde 95’inde arama çalışmaları sonlanırken, bin 178 el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi. İlçede, 50 hendek kapatılıp, 487 barikat kaldırıldı.

Öte yandan, dün operasyon düzenlenen Fırat Mahallesi’ndeki bir binada teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 askerin şehit olduğu, 11 güvenlik görevlisinin de yaralandığı ilçe, güne İstiklal Marşı ile uyandı. Güvenlik güçleri tarafından çalınan İstiklal Marşı, ilçenin dört bir yanında yankılandı.

İlçede operasyon sürüyor.

KÜRT 'KARDEŞLERİMİZDE' EŞLİK ETMİŞLERDİR EMİNİM
 // KASTAMONULU
80 YILDIR UYGULANAN YANLIŞ POLİTİKALARIN CEREMESİNİ HEP BİZ TÜRK MİLLETİ ÇEKİYOR,KÜRTLER DEGİL:.....
02 Haziran 2016 Perşembe 14:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler